Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG CS6277PF PT SCH.

TV - SERVICE MANUAL
Type: (DJVU)
Size
731.3 KB
Page
18
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Download free of charge (10 files / day):
Download is being processed. Please wait...
Download processing...
  • Also known:
    SAMSUNG CS-6277PF PT SCH. CS6277PF CS 6277 PF
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
SAMSUNG UE46C6500UWXXH - szines függ. csíkok a háttérben látszik a kép
Üdv. a kollégáknak!

A tapasztaltabbak véleményét kérném, ha valaki lenne szíves segíteni a fennti tv-vel kapcsolatban.
Bekapcsoláskor a kép csíkosan indul (egymás melletti sűrű, függöleges, piros, zöld és kék csíkok az egész képmezőn, amelyek mögött látszik a kép), majd 10-15 perc múlva helyrejön, tökéletesen megy.
Kibontottam, ellenőriztem a feszeket és rendeben vannak. Kondik is rendben vannak ESR mérővel ellenőrizve.
Kopogtatásra nem reagál. Kiszedtem a szlagkábeleket és megtakarítottam az érintkezőket.Összeraktam a tv-t és lám a defekt eltünt. 
A Tv jól indult és 2 hétig nem is volt semmi probléma vele. Most azonban a defekt ismét megjelent, pontosan ugyanúgy mint az elején.
A kérdésem az, hogy létezik egy tipus hiba ezeknél a modelleknél és ez a t-conban keresendő, vagy a hibás alkatrész a mainboard lenne?
Itt sajnos a méricskélés nem nagyon segít, mert ha hozzányulok és kibontom a tv helyrejön, tökéletesen müködik, órákon keresztül.
Közölte az ügyfél, hogy a TV jelenleg ismét tökéletesen müködik.
Ha van valakinek tapasztalata ezzel  a modellel és hajlandó segíteni nagyon megköszönném.

Tisztelettel: Zsolt
Samsung UE55MU6102 táphiba
Sziasztok!

A  power led 2 másodpercenként villog 1-et. BN44-00807A tápegység. A szekunder tápok ennek ritmusában pulzálnak.
A primertáp greatzhídján 40-50V pulzálás van, de a puffer elkókon ,csak 405-395 változik.
Egy fórumon találtam megoldást hasonlóra, de sajnos nem jött be :

https://www.badcaps.net/forum/troubleshooting-hardware-devices-and-electronics-theory/troubleshooting-tvs-and-video-sources/80203-bn44-00807a-samsung-ku-mu-ju-power-supply-fix

Hátha belefutott valaki hasonló hibába.
Köszönöm. üdv,kovi
samsung_cw28d83ns8xxec
Sziasztok ! Segítséget szeretnék kérni tőletek! Ez a samsung TV a bekapcsolás után pár másodpercig jól működik majd a piros szín túlsúlyba kerül, de nemcsak a fényereje nő meg de torz képet is ad. Kilép a karakter körvonalábol. A mellékelt képen remélem látszik a hiba. Ha a színtelítettséget nullára állítom akkor is megmarad a hiba. A videojel erősítő IC-t STV5109 kicseréltem de semmi sem változott. Szerintetek mi okozhat ilyen hibát ? A kapcsolási rajz megtalálható itt a tanyán. Esetleg lehet hibás DRGB001A típusú hibrid lapka ? Ha igen, lehet ilyet szerezni valahol? Előre is köszi a segítséget ! Üdv: Józsi
Samsung LE37C530 LCD tv véletlenszerűen kikapcsol
Sziasztok! A kollégám keresett meg a fent említett lapos*** tápjával, hogy nézzük már át, mert véletlenszerűen kikapcsolgat. A tápban lévő kondikat vettük először célba, de azok jónak mutatkoztak. Átforrasztottam a panelt, de nem lett jó a masina. Esetleg vmi tapasztalatotok hasonló ügyben? Legutolsó infóm, hogy ha leveszi a fényerőt a minimumra, akkor nem kapcsolt ki. Köszi!
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce