Sziasztok!
A fenti gép 12V-os ágán 2 db 470uF/ 25V elkó púpos volt. A táp 7-11V között pulzált. Cseréje után stabilan beállt a 12,6V.
De! nem indul, nem tud bebootolni. Szakaszosan villogtatja a stby ledet. Szoftver hibára gondolok, alacsony/ ingadozó táp miatt sérülhetett a tartalom.
Találtam benne a BGA-s NANDon kívül egy 24C512 eepromot és egy 25Q80 FLASHt. A kijelzője CY-NN043HGNV6V.
Ezek tartalmát kicserélném hátha ...
Megköszönném ha valaki tudna küldeni tartalmat vagy forrást hozzá.
üdv, colore
Sziasztok!
Néhány héten belül ez a harmadik különböző model számú 55"-os Samsung ami azzal a hibajelenséggel érkezik, hogy újra indul. Végtelenségig tenné, ha hagynám. Hátulról nézve a jobb oldali cof panelre menő szalagkábelt lehúzom elindul, hang és háttérvilágítás van. Egyenként összehasonlítva cof chip-ek körüli kondenzátorok azonos ohm értéket mutatnak.
Gondolom a kijelző lehet hibás. Létezik valami trükk, vagy engedjem el?
Ebben a kijelző tip. a mellékletben.
Köszönöm,üdv,kovi
Üdv.Mindenkinek
Fent nevezett TV-hez keresek eprom tartalmat,ha valakinek lenne.Találtam a remountaudio oldalon,de nincs hozzáférésem.Ha esetleg valaki letöltené:
http://remont-aud.net/load/lcd_tv/185-1-0-4741
üdv.
Sziasztok!
Valszínűleg nem én vagyok az egyetlen, aki találkozott már a következő jelenséggel: 51-es slim csővel szerelt LG és SAMSUNG tv-knél lecsökken a segédrács fesz nullára. Kép csak derengő, segédrács fesz. szabályzásra nem reagál, lekötve mérhető, szabályozható. Aztán egyszer visszaforasztom a kanócot, és láss csodát, kép van, segédrács szabályoz, hiba mégegyszer elő nem hozható. A két évvel ezelőtt így járt LG a napokban jelentkezett ismét ugyanezzel a jelenséggel, és megint így jártam vele. Most meg itt ülöl egy LG 21FS2CLX mögött, és megint így jártam. Mi a MÁRIA van velük?
Üdv Laci