Sziasztok!
Kombinált digital inverteres Samsung felülfagyasztós hűtő került hozzám lyukas hűtőkörrel.
Megfoltoztam a lyukat, átalakítottam töltőszelepesre, de közben új hiba lépett fel. Önteszt után a 3 celsius fokot jelző lámpa villog, az inverter panel ledje szintén 3- at villan. A ventillátor megy. Melyik alkatrész meghibásodását jelzi a gép?
Különösen azért bosszantó, mert a hiba alkatrészek keresztcseréje esetén is fennáll. Van egy másik is itthon.
Elvileg defrost szenzort írnak a kódlistában 3- nál. Kicseréltem a másikból, de nem szűnt meg.
Üdv G
Sziasztok!
Adott egy Samsung M182DN mikróhullámú sütő, ami működés közben csattant egy nagyot és utána már nem melegített. Szétszedtem és hamar meg is lett a hiba oka. A nagyfesz dióda lett zárlatos. Találtam a lomok között egy másik, igaz más típusú mikrót, amiből átraktam a diódát. Működött is tökéletesen néhány napig, aztán egy újabb csattanás kíséretével ismét elszállt a dióda. Tegnap vettem bele zsír újat, a legnagyobb teljesítményűt, amit lehetett kapni. Az érdekelne, hogy mi okozhatta ezt a hibát? Amit beletettem kisebb teljesítményű lehetett és azért szállt el, vagy kezd döglődni benne a magnetron és az okozza? A kondit mértem, nem zárlatos.
Adott egy a címben szereplő mikró,amely elszenesedett csillámmal, leolvadt magnetron kúppal,szakadt NF biztosítékkal került hozzám,hogy kezdjek vele amit akarok. Ezek cseréje után indítva trafóhangot ad,de nem melegít, plussz a NF biztosíték szakad. Primerre rámérve üzem közben 230 AC, szekunder fűtőoldalon csak 1,4 VAC az elvárt 3,5 helyett.. A N.F.-re nem áll módomban rámérni a sec.oldalon. Amit elkövettem vele idáig: OM75P(31)-es magnetront lecseréltem OM75S-re (használt). Mindkét magnetronra rámértem dmm.-el diódamérő állásban, eltérést nem tapasztaltam (nem szakadt,nincs testzárlat). 200 mohm-nál az egyik (régi) 19mohm,a másik végtelen a testhez képest (újabb). Viszont banális dolog, de véletlen felcseréltem az AF-F oldalt a bekötésnél,majd úgy teszteltem pár mp-ig. Fesz.kétszerezőt cseréltem, az eredmény ugyanaz. A kérdésem: jól sejtem,hogy a magnetron- NFtrafó párost cserélnem kell? A NF trafók elvi szabványosak,azaz bármilyen mikróból kibányászhatok/cserélhetek egyet?
Köszönöm a válaszokat !
Üdv.: swad
Sziasztok!
Már jó ideje, a címben említett hibával üzemelő mosógép javítására szántam el magam.
A hibajelenség, hogy a mosási program után, nincs spriccelés az öblítő rekeszbe, az öblítő ott marad,
majd következik a centrifugálás.
Amin túl vagyok, a szelepek ellenőrzése, csatlakozók tisztítása, forrasztani sokat nem kell mert tele van öntve
a vezérlő panel trutyival :-)
Tippeket elfogadok ;-)
Üdv
Mali