Sziasztok a fent említett inverteren egy kics "öcsi" panel található. Azon egy OC960SN 20 lábú smd ic , és két SIP8 fet. Számok sajnos nem olvashatók , ha sima IR7313 at tettem bele füst. P-N es duálfet kell hozzá ? Melyiket válasszam ? HQ elektroniknál vagyok járatos. Rajzba nem találtam konkrétumot egyenlőre , amit találtam az ic vel ott ilyen fettel oldja meg.
Köszi előre is!
https://r2dev.fr/images/samsung_920N_inverter.jpg
6N03 lenne az egyik a másik pedig FDS4935 ?
MEgoldás: A P-MOS DUAL fet és a N-MOS DUAL fet tönkrement a 470uF25V os kondi kipuposodása miatt.
Sziasztok! Most egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, amit már a címben is említettem, hogy lehetséges e átépíteni ledes háttérvilágítássá?!
Meghalt benne a ccfl cső ezért csak annyit produkál, hogy felpislan egyszer, egyből letilt, és csak alszik tovább...
Valaki csinált már ilyet? Milyen volumenű átépítés szükséges hozzá? Led szalag lenne a legjobb? És ha igen akkor milyen fajta kéne nekem?.
Válaszotokat előre is köszönöm!
További szép esetét, Május 1.-re pedig kellemes pihenést kívánok mindenkinek! :)
Sziasztok!
A címben nevezet monitorral van egy kis gondom.
Először táp hibára gyanakodtam, mert nem akart indulni. Átkondiztam az egészet. 3 kondi volt púpos, hibás, de ha már elkezdtem kicseréltem az összeset.
Jelenleg szakaszosan sípol a táp, majd a bal oldala be is gyújt, de fél másodperc után letilt az egész.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?
Gondoltam csövek hibájára is, de sajnos nincs másik monitorom, aminek a csöveit rá tudnám dugni kísérletezni.
Előre is köszi a válaszokat.
Üdv: Szőke
Sziasztok!
Szeretném mekérdezni, hogy van-e Valakinek a fent említett inverterhez rajza. Itt a Tanyán csak egy TXT file-t találtam, de ebben azok az alkatrészek szerepelnek, ami a panelen van. Sajna a Samsung monitorok doksijában a FAN7310-es LCD back lite inverter IC és az AM4512C dual FET szerepel, nekem viszont a BIT3195G IC és a 4502C FET-hez kellene rajz.
Köszönettel: Apáti