Sziasztok!
Ismerősöméknél van kettő példány a fent nevezett készülékből. Az egyik eleve kiállított darab volt.
Pár év használat után, hosszab agóniát követően a kiaállított példányt nem lehetett bekapcsolni. A tápja egyre "hangosabb" volt, először csak nehezen, majd egyáltalán nem kapcsolt be. A szervízben egy-az egyben cserélték benne a táp panelt, és persze jó is lett.
Mostanában a másik példány, ami a vásárláskor eleve 0 perces volt, ugyanezt kezdte el csinálni.
Én arra gyanakszom, hogy a tápkondik száradnak ki benne, és úgy tűnik, mintha az anno kicserélt panelen tényleg ez lenne a helyzet (persze majd kiszedem, és lemérem őket).
Sajnos nem találtam ehhez a típushoz szervíz leírást, igazából az érdekelne, hogy melyik kondi mekkora feszt szűr, mennyire van alulméretezve, illetve hogy adott esetben kerülhet-e az adott pozícióba nagyobb értékű.
Esetleg valaki találkozott hasonló jelenséggel? Tényleg kondi baj lehet?
Illetve érdekelne kapcsrajz a tápjához!
Köszönettel: aviator
Sziasztok !
Egy ilyen készülék került hozzám, azzal a hibával, hogy nem indul. Belenéztem és röviden ennyi: Tápok megvannak, processzor (SDA 5553) táp és (TDA 8844) jungel táp is. Bekapcsolási kisérletnél az I2C egy pillanatra feláll majd az is megszünik, tovább mérve a proc. kristályánál nincs rezgés, a kristályt kicseréltem de ugyanaz. I2C egyébként nem terhelt mert meg van rajta az 5 volt.
Ebben kérem a segítségeteket.
Udv mindenkinek!Tudja-e valaki honnan lehetne beszerezni Samsung S63B alaplaphoz F-BOX-ot?