Sziasztók!!
Elakadtam ennek lcd tv javításban.Csak tunerről nincs vétel,a többi bemenet OK. Annyit sikerült felderíteni,hogy a tuner nem kapja meg a 33v feszültséget.Helyette 6.8volt-van.A tápban egy puffert cserélni kellett a 12 v ágban , ezenkívül minden jó. Szerviz doksi letöltve,de ott nem látni mi állítja elő a 33v feszültséget.Main panelon lehet valamilyen oszcillátor gondolom.
Minden építő jellegű segítséget szívesen fogadok.
Üdv: proci gyilok
Sziasztok!
Ismerősöm hozta azzal a hibával, hogy néha megy, néha csak a demagot hallani és mást nem csinál.
Átnéztem mindent, az egész alaplapot átforrasztottam, nem tudom a hibát előidézni. Minden jó.
Lehetett valami elmebeteg forrasztás hiba?
Üdv:
Pityesz
Üdv az Értőknek!
Fenti készüléket fiam lecserélte, így került hozzám(jó lesz még valamire...)Ilyen szép sárga fátyolt még nem láttam, kérdezem: mit lehet tenni (ha érdemes?)?
P.s.: A böjtre tekintettel szaftos beszólók kíméljenek.... 8)
Sziasztok!
Ritkán javítok tv-t. ilyen hibával még nem találkoztam,ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg velem.HIBA:induláskor tökéletes kép,15 perc üzem után piros kontúrok vesznek körül mindent,miközben az alapszínek jók.Rgb végfokot átnéztem,/ic,ellenálások,kondik/,ic:stv5109.
Köszönettel:Attila