Sziasztok!
Sajnos a kijelző megsérült.
Ötleteket szeretnék kérni, hol lehet beszerezni, kapni hozzá kijelzőt.
Segítségeteket előre is köszönöm.
V.Péter
Sziasztok!
A címben szereplő készülék T-con panelja az egész képfelületen zavaró függőleges RGB csíkokat produkál. (Csatolmány)
Egyenfeszültségek rendben vannak
Másik T-con modullal hibátlan.
Mi okozhatja ezt a jelenséget? A gamma korrektor IC (AS15-F) tud ilyet okozni?
A T-con típusa: T460HW02 VO 06A83-1A
Két BGA IC és egy 24C64 EEPROM is van rajta
Mit tárol az EEPROM-ban? A kijelző típusának megfelelő beállítási opciókat? A színegyensúly egyedi beállítási értékeit?
Üdv:
Fülesmester
Üdv Urak!
Segítségre lenne szükségem.
Samsung UE40F6320AW típusú készülék bekapcsolása után megjelenik a SMART feliret majd elsötétül a kép (háttérpilács megy) közben villog lassan a stb led eltelik kb 5 másodperc és kikapcsol majd újra be és kezdi elölről.
A gazdája piszkálta és elmondása szerint a factory menübe belépve állítgatott ezt azt és szerinte talán a tv típusát sikerült elállítani és azóta xar.
De azóta a factory menübe sem lehet belépni és a szerviz menübe sem. Valamint értelem szerűen (próbáltam) pendriveről szoftver frissítés sem megy.
Mit lehet ezzel kezdeni???
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv Mindenkinek!
Adott a fent nevezett ketyere. Ha mozgó képet kell megjeleníteni, olyan elmosódott a képe, mint mikor egy fényképezőgép zárszerkezete sokáig marad nyitva. Az álló részletek, pl. logo, álló felirat tiszták. Ha nem egyértelmű, holnap teszek fel róla képet. Van a tuner mellett egy "Video-IC" feliratú kártya állítva beforrasztva. Tele SMD-vel, meg százlábúval. A csatlakozóit átforrasztottam, az elektrolit kondikat cseréltem.
Bevallom, még nem javítottam 100hz-es TV-t, így több ötletem nincs.
Ha valaki többet tud, kérem, ne titkolja el!
Előre is Köszönöm!
Gyula