Sziasztok ,Kérdezném a tapasztalt lcd szakiakat a ue55es6100w bekapcsolás pillanatában pár másodpercig jó a kép utána megjelenik alul 4-5 vízszintes , meg balról ugyanúgy néhány fűgóleges csík és a kép elkezd fakulni meg elszíneződik azt foltos lesz . Kijelzőhiba ? Javítható ?
Sziasztok!
Nem rég hozták ezt a készüléket, első nekifutásra a TDA8145 szét volt durranva, és a L401-es tekercs szénné volt égve. Gyanús forrasztások átnézése, és a függőleges ic körül is volt 2db rossz kondi. Most megjöttek az alkatrészek, de megint füstölt az ic, és a kép sem jön be. Valakinek tapasztalata eme szaszéval?
Sziasztok!
Tehát az a helyzet hogy a CXA2165 IC melegítésének hatására hamarabb beáll a TV,vagyis 5-6-szori leállás -indulás után szépen megy akár órákon át is.Felfűtött képcső esetén 1-2 perc leállás után is rögtön szépen indúl a TV.Hideg képcső esetén a kép először láthatóan zöldes árnyalatban jelenik meg,de a következő újrainduláskor (2mp)már normálisak a szinek.Sajnos nincs eszközöm,mert elromlott amivel meg mérjem a csövet,de gyanús a nagyobb áramfelvétel miatti leállás-indulás.Biztos-e hogy a CXA2165 csere megoldja a problémát.
Köszönöm:János
Sziasztok van nálam egy samsung SP-46L5 tip. projektoros tv
és a képeken látható dolgot produkálja.
Egy kis támpontra van szükségem hogy merre nézelődjek benne mert még nincs sok tapasztalat a projektoros tv-kel.
Kép hang megy bekapcsolás után öt-hat másodperc után jön elő az anomália.
Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek.