Kedves Mindenki!
Fülesmester sokat segített, gondolom Őt is kérdezném, ill mindenkit. Samsung KS1A sasszi. Fény változatlanul szakaszosan eltünik. Sorban mindent megcsináltam, RGB 5-ös lábán váltakozik a feszültség, kicseréltem. Ha jó, akkor 6V, ha nem akkor kb. 3V. Proci 50-es lábán ue. a helyzet. Cseréltem függő végfok elkókat is. Az van, hogy az RGB kimenetet tiltja az 50-es láb fesz. változása. Jó és akkor most mitől esik le a feszültség? Írjatok légyszi megint. A hiba megvan, de az okát még mindig nem tudom. Tehát nem képcső. HELP: Hapsi
Helló!
Üdvözlöm a hozzám hasonló szerencsétlen mar...
Tehát készenlét van, PR+ megnyom a elalszik a piros led, de semmi változás. A TDA 8844 megkapja a tápot, de a 40-és lábon nem jön ki meghajtó jel. Cseréltem ezt az ic is egyetemben a vezérlővel és az eprommal. Kivettem a függöt és a hangot, de nincs változás. Szkóppal mérve látok órajelet valamint az SDA vonalon is van jel. Kb. 2 volt nagyságrenddel. Érdekes módon egyszer beindult a készülék, ment rendesen, de azóta sem. A tápokat jónak mérem. Aki találkozott már ilyen hibával kérem ossza meg tippét, kezdek kifogyni az ötletekből.
Üdv.: Ízirájder
Szervusztok!
Az adott készülék kijelzőjének jobb oldalán ez a fura "elszürkülés" látható.
Fehér képtartalomnál nem vagy alig látható, feketénél pedig a képek szerint.
A fehér hullámok lassan felfele mozognak. A keskeny fekete sávok csak a fényképen látszanak.
Szét még nem szedtem.
Merre keressem a hibát? Szűrés, vagy valami más?
Köszönöm:
Tibor
Sziasztok,
idekerült egy ilyen TV, valami bolházott cucc, állítólag kijelzőcsere volt benne. Jelenleg ott tart a történet hogy a TV egy tesztüzemmód jellegű demot futtat. Piros-zöld-kék mezőt és a szürke különböző árnyalatait váltogatja azonos időközönként. Távirányító ki-be kapcsolásra reagál. Hogy lehet ebből kikeveredni ennél? Tudtok róla valamit?
Tamás