Hellótok!
Van egy tárgybéli porszívóm, amivel egyébként semmi bajom sincs, kivéve, hogy a gégecsöve megnyílt.
Nem egyszerű cső, mert 3 vezeték fut benne végig. Levágni és javítani nem hiszem, hogy lehetne, mert be van öntve mindkét vége.
Néztem a neten, de külön a csövet nem lehet kapni, csak rápattintott fogantyúkkal, teljesítményszabályzóval... Ennek az ára pedig 15 eFt felett van.
Van valami jó ötlete valakinek, esetleg olcsó beszerzési forrás vagy használt, de jó alkatrész?!
Előre is köszönettel: szuts
Sziasztok.
Gondom akadt ezzel a panellal. A pontos típusát nem tudom a gépnek, csak a panelt hozták el hozzám.
A hibajelenség a szokásos, nem kapcsolható be a panel. Utánanéztem itt a tanyán és Jaca kolléga írta az egyik ilyen Samsung panel tápjavítással foglalkozó fórumban, hogy a POWER relé fehérrel jelölt,és a HEATER relé kékkel jelölt érintkezőire kell a 230 V váltófeszültséget kötni és így ki lehet próbálni, illetve lehet feszültség méréseket végezni a panelen.
Amiket eddig elkövettem a panel felélesztésére:
Kicseréltem a 2QR2280Z táp ic-t, a táp ic előtti R41-es 1.2 Ohm 2W-os ellenállás jó, a PTC ( PTC1 ) szintén jó, bár próbára kicseréltem, de a helyzet nem változott. Kicseréltem próbára a POWER relét is ( RY4 ), valamint a 10uF 500V-os elkot ( CE1 ) és a BD1 pozíciószámú diódahidat is. A táp ic kivételével ( az teljesen új ) ezek másik panelból lettek áttéve, aminek nem táphibája volt, a hiba nem változott, vagyis ha adok a panelnak 230V AC-t, akkor a diódahíd ( BD1 ) AC oldalán mérhető a 230V, de a DC oldalon 0V van és ide csatlakozik a 10 uF 500V-os elko ( CE1 ), amin így szintén nem jelenik meg a 310V DC. Olvastam az egyik ilyen panel táphibájával foglalkozó topik-ban, hogy valakinek a táp ic előtti ( az 1-es lábára kötött 100nF-os SMD kondenzátor ( C24 ) cseréjével oldódott meg a dolog.
A kérdésem természetesen az lenne, hogy mit tudok még csinálni ezzel a panellal, illetve javítható-e egyáltalán?
Előre is köszönöm mindenki segítségét.
Üdv: Ladakölyök
Hoztak egy Samsung WF8714 típusú mosógépet, azzal hogy mosás végén benne marad a víz.
A mosási és öblítési programnál, a program végén a vizet leszivattyúzza, utána a dob felpörög rendesen, de a vízszivattyú leáll egész centrifugázás alatt. Igy a már kicentrizett vízben keveri a ruhát. Ekkor a gépet leállítva, a szivattyúzó programot elindítva, rendben leszívja a vizet, valamint ha a centrifuga programot indítom el az is rendben lemegy. Dugulás szerintem nincs, mert a szivattyú már leszívta az összes vizet, de mivel leáll, így természetes, hogy a víz ott marad. (a csak centrifugázó programnál folyamatosan megy ) Olyan mintha a programja megsérült volna.
A vízszint érzékelőjére gondoltam még, de az elektronikus, így nem tudom tesztelni, vízbeengedésnél jól működik, leszivattyúzásnál, ha elfogy a víz, csak akkor hagyja abba.,csöve tiszta.
Sziasztok !
A Samsung WF-F862 mosógép panelje a táp. javítása után , az ajtót bezárja , de "dE" , hibát ír ki . A táp. -ban a 10uF/450V ELKO és a táp. IC került cserére . Az ELKO " pupos " volt .Az TNY266PN , táp. IC , zárlatba került . A javítás után az elektronika fölállt . De a tesztelés mosógépben , helyzetben , habár az ajtót bezárja ,( a kolléga a fogantyú meghúzásával próbálta kinyitni a mosógépet ) " dE " , " ajtó nyiva " hibát produkálja . Mivel ez a Samsung újabb verziója a WF-F862 típusból , a tanyán rajzot sem találok hozzá . A fönn lévő SM egy régebbi variációt dokumentál . Nagyon szépen kérem , hogy segítsetek ! A család már nagyon várja a megjavítását .Jelenleg mosodába viszik a szennyest . Kicsi gyerekük van , ezért sokat kell mosniuk . Nagyon szépen köszönöm minden véleményt . Üdv jano