Sziasztok.
Samsung WF80F5E2U2W mosógép, nincs életjel.... Tanácsot kérnék olyanoktól aki javított már ilyet. Ez már az újabb "zöld" paneles. Első kérdésem, hogy ennél a típusnál direktbe az asztalon hova kötöm a 230V-ot? Régebbi "sárga" panelosnál a relékre kellett valahova ha jól emlékszem. Még nem szedtem ki a "trutyiból" a panelt, gondoltam előbb utána érdeklődöm, hogy milyen típushibái vannak, hova nyúljak első körben. TOP... táp IC van benne, nincs ledobva a teteje. Ennél a paneltípusnál is inkább keresgessek körberepedt forrasztásokat mint a "sárgánál", vagy itt a táp IC körül lesznek a gondok?
Köszi előre is a segítséget.
Üdv.: G.
Szervusztok!
A Samsung RE-1280 mikróhullámú sütőnkön se kép se hang.
Találtam egy teljes szerviz könyvet a neten, ami alapján kiderült, hogy a gyengeáramú résznek tápfeszültséget biztosító áramkörben az egy 1 A-s gyors kerámiacsöves biztosíték kiment.
Amíg sikerül belevaló biztosítékot szereznem addig is szeretném tudni, hogy van e valamilyen várható hibája.
Ha van valakinek típus ismerete kérem jelentkezzen.
Tiszteletem!
Javítanám ezt a panelt. Bekapcsolás után 7 perc késleltetés s a kompresszor bekapcsol s hűt is ahogyan kell. Fél óra elteltével meg áll s tovább semmi. A trafó a fesz-stabkockák nagyon felmelegszenek. A Táp részben mindent kicseréltem. A 12V és 5V megvan. A ULN2003 IC is cseréltem, de csak nem lett jó. A 12V-os relét le ellenőriztem, az áramfelvétele 39 mA. Mi terheli a tápegységet, hogy ilyen nagyon felmelegszik. Kérnék valami ötletet, mit nézek még meg. Előre is köszönöm.
Üdv. Mekmuki
Tiszteltetem a tagokat!
Megint egy kérdésem lenne. Meg tudnátok-e írni ennek a jeladónak az adatait és a bekötését?
Tipus DN-S14H Az adatai közül a max nyomás és a kiadott feszültség határok érdekelnének.
Nem én szedtem ki a gépből, hanem így kaptam, ezért nem tudom a bekötését és tartok tőle
hogy egy hibás próbálkozás megpecsételné a sorsát, ezért kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm a fáradozásotokat.
Üdv.: Majzinger