Sziasztok!
A címben szereplő mikrosütővel van egy kis problémám.
Ha bedugom a konnektorba, akkor a kijelző működik és mindent lehet állítani, valamint el is lehet indítani és ekkor számolja szépen vissza a beállított időt és ha 0-ra ér, akkor sípol hogy végzett, de semmit nem működtet.
Tehát nincs se sütőtér világítás, se tányérforgatás, se ventillátor működés,se melegítés.
Az említett alkatrészek kimérve, leellenőrizve.
Zárlat, szakadás nincs se a nagyfeszültségű alkatrészeken, se a többin.
Az ajtó mikró kapcsolói is mérve jónak mutatkoznak.
A nagyfeszültségű transzformátor se kapja meg a primer tekercsére a 230V-ot.
Mi lehet ilyenkor a baj?
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.
Üdv:Ladakölyök
Hellótok!
A tárgybéli mikró régóta vacakol: eleinte csak melegítés közben csipogó hangokat hallatott a hangszórójából. Néhány hete mát sorozat sípszó is megszólalt, ezután mindig elállítódott a beállított melegítési időtartam. Legújabban már a melegítés közben lekapcsolja egy pillanatra magát, majd újra fel, és megint le, és megint fel. Közben az időtartam beállításai is elállítódnak. Olyan, mintha belső zárlata lenne. Erre utal, hogy a PCB panelen van egy felolvadt, de nem szakadt nyákfólia a main Relé és az Inrush meg a Power reléket összekötő szakaszon. Nem tudom, hogy mikori olvadás/lágyulás. Nekem úgy tűnik, hogy a egy belső zárlat a gyengeáramú résztől elveszi az áramot, ezért a meg-megszakadás a melegítési folyamatban. De a biztosítékot sehol sem olvadt ki.
http://elektrotanya.com/?q=hu/content/mechanikus-vezerlesu-mikrohullamu-suetok topikban leírt méréseket elvégeztem (remélem, hogy jól), de nem találtam rendellenes értéket.
Van ötletetek?
Köszönettel:szuts
Üdv,
Fiam apósáé,Bonyhád.
Elmondása szerint LF (long fill) hibával állt le,azóta nem reagál a start gombra.
Elvállalná valaki Baranya-Tolna-Fejér BP vonalon?
Elvinné természetesen ,nem a helyszínen kellene javítani.
Köszönöm .
tj
Sziasztok.
Samsung WF80F5E2U2W mosógép, nincs életjel.... Tanácsot kérnék olyanoktól aki javított már ilyet. Ez már az újabb "zöld" paneles. Első kérdésem, hogy ennél a típusnál direktbe az asztalon hova kötöm a 230V-ot? Régebbi "sárga" panelosnál a relékre kellett valahova ha jól emlékszem. Még nem szedtem ki a "trutyiból" a panelt, gondoltam előbb utána érdeklődöm, hogy milyen típushibái vannak, hova nyúljak első körben. TOP... táp IC van benne, nincs ledobva a teteje. Ennél a paneltípusnál is inkább keresgessek körberepedt forrasztásokat mint a "sárgánál", vagy itt a táp IC körül lesznek a gondok?
Köszi előre is a segítséget.
Üdv.: G.