Üdvözlök mindenkit!
Pár napja kaptam javításra a fent említett samsung slim fit tv-t.
A hibajelensége az , hogy csak piros szín van a képernyőn.
Az én tippem elsőre az lenne, hogy a 3 videó végfok IC közül valamelyik megadta magát.
Az IC típusa tda6111q.
Én arra gondoltam, hogy ha már cserélem, akkor mind a hármat ki kellene, mert ha beteszek egy újat, akkor hamarosan megadja magát a két régi is...?
Ha esetleg valaki már javított hasonló készüléket, hasonló hibával, vagy mást típust, de ugyan ezzel a hibajelenséggel, attól nagyon szívesen elfogadnék pár instrukciót, mielőtt alkatrészt rendelnék ehez a monstrumhoz.
ía segítséget előre is megköszönöm.
Sziasztok!
Agyalok mi legyen, trafója kuka, kékes fények jönnek belőle.
Lehet kapni, de szokott ezeknek más gyíkjuk lenni ilyenkor?
Külsőleg se a legszebb már a gép.
Csővet mondjuk fel tudnám már használni :D Kis megjegyzés, nehogy csalódást okozzak :D
Üdv:
Pityesz
Üdv! hiba: változó időközönként av-ról átkapcsol tv üzemre, régi recoroknál egy 4066 ic végezte de e tipust még ilyen hibával nem javítottam...ebben szeretnék segítséget kérni.Köszönöm!
Sziasztok!
Ismét egy kis segítséget kérnék vkinek :)
Tanyán még nincs fent de már szóltam neki, hogy regizzen :)
"Bekapcsoláskor - míg bejön a kép - a hangszóróból néhányszor hangos dübörgés hallatszik. Ahogy megjelenik a kép, néha egy pillanatra beáll tökéletesen, aztán totál szinkron hiba, negatív kép - mint a francia SECAM-nál. AV- ről viszont tökéletes. A távra 2-3 sec. után reagál. Illetve az utasítást azonnal veszi, csak a végrehajtás késik. Ezt onnan tudom, hogy ha 3-szor nyomom meg a menüben a léptetést akkor hármat lép tovább, csak 2-3 szekundummal később, késleltetve. Csatornát is ennyi ideig vált. Ha hangoláskor beütöd a csatorna számot, megjön szépen a kép és 2-3 sec. után szétesik, ahogy feljebb írtam. "
Köszönöm! :)
Üdv:
Pityesz