Kedves Kollégák!
3 éve egyszer már szóba került ez a hasonló témakör, sajnos most újra aktuális lett.
A jelenség a következő:
A ChanSort csatorna szerkesztő progival elkészített, illetve megszerkesztett csatornalistát sikeresen visszatöltöm a tv-re.
Minden tökéletesen működik egy darabig, néhány újraindítás után és néhány órán keresztül, majd pedig hirtelen és váratlanul egyszer csak önállóan, magától visszaáll az eredeti DIGI által kiosztott csatorna sorrendre !
Ez számomra abszolút érthetetlen, hogy egy szoftveres dolog, miképpen élhet önálló életet, és hogyan lehetséges, hogy néhány óráig tökéletesen működik,
majd pedig egyszer csak visszaáll minden alaphelyzetbe.
Ebben kérném segítségeteket, tapasztalatotokat, hogy ilyenkor mi történik, milyen megoldás van esetleg erre, egyáltalán lehet-e valamit tenni?
Esetleg memória probléma lenne?
Természetesen néhány gyári visszaállításon is túl vagyok már, magyar nyelv és magyar országkód kiválasztása után, a végeredmény sajnos változatlan.
Szoftver verzió: T-HKMDEUC-1580.0, amely megegyezik az USB-re exportálandó, illetve vissza importálandó file nevével.
Előre is köszi a segítséget!
Sziasztok Tisztelt kollégák!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Három hónapja hozták az említett készüléket javításra sorvégfok tranzisztor zárlatos volt, cseréltem a C405-C404-C108-C819-CR402S-CR403S és a Q401 ami tönkre is ment ismét mértem az R423-RV205-DZ403-DZV200 ezek után a sorkimenőtrafót is cseréltem és a készülék működött rendesen. Ma visszahozták hogy megint nem indul, a sorvégfok tranzisztor teljes zárlat cserélve azonnal elszállt. A sorvégtrafó FBT40914 a SINI-töl vettem. Lehetséges hogy az új trafó adta meg magát ilyen hamar vagy van valami ami elkerülte a figyelmemet? Válaszokat előre is köszönöm! Sziasztok.
Lajos
Sziasztok!
Találkozott már valaki ilyen hibával?
A tuner AGC-n akartam állítani, de nem engedi. Köszönöm a segítséget!
Sziasztok
A kulfoldon kamionozo baratom hivott fel, hogy egy ilyen TV-t el tudna hozni Norvegiabol, de ahogy en neztem Whatsapp hivason, a fele a hatternek nem vilagit.
Tekintve, hogy 165cm-es es gorbe TV, mennyire nehez ebben LED sort cserelni? Feltetelezem valami edge led megoldas lehet.
A masik problema, hogy ennel a TV-nel az elektronika egy resze es kulso dobozban van, ami One Connect neven fut es speci kabellel csatlakozik a TV-re.
Ilyeneket kapnek olcson, de mennyire kompatibilisek egymassal? Vagy esetleg kompatibilis, csak mas funkcioi lesznek?
Ezekrol szeretnek toletek velemenyt kerni, kerlek szoljatok hozza ha ismeritek,
Elore is koszonom.
Minden jot,
Janos