Sziasztok adott egy Samsung rl36sbsw hűtő azzal a problémával, hogy a felső része nem hűt. Egyik ismerősömé, állítólag már nézte egy szerelő, de nem igazán ért ezekhez a típusokhoz. Elmondása szerint átnézett mindent, de hibát nem talált, viszont valami bibi biztosan van vele. Annyit mondott az ismerősöm, hogy amikor levették a hátulját tisztára le volt jegesedve. Leolvasztották hajszárítóval a jeget, utána két hétig működött tökéletesen, de a hiba újra előjött, ismét csak a fagyasztó része megy és volt olyan, hogy egy idő után már az sem, de áramtalanítás után ismét működött, de a felső rész ugyanúgy nem. A hátulja ismét tiszta jég. Megkért, hogy nézzek rá én is, hátha találok valamit, de nem igazán vagyok jártas az ilyen hűtők javításában. Mik a jellemző hibalehetőségek ennél a típusnál ilyen problémával? Mit kellene megnézzek?
Szép napot !
Szeretnék segítséget kérni a következő problémával kapcsolatban.
Samsung VR10J5011UA porszívó elindulást követő pár másodperc után C71 hibakóddal megáll. Újraindítva mindig ugyan ez a jelenség. A gép 4 éves, ezért egy új akku lett belepróbálva, de ugyan ez a jelenség...
Sajnos a neten nem talátam leírást ezzel kapcsolatban.
A Samsung vevőszolgálatának írtam... Kedvesen leírták, hogy takarítsam le az érzékelőket, nézzem meg,hogy nem akadnak-e a kerekek, stb. Ezt a kezelési utasításban is megtaláltam, de a hibakódról semmit sem írnak..
A gép a rokonságban van. Vírus miatt nem tudom mikor jutok újra hozzá.
Amikor megnéztem, az érzékelők tiszták voltak, de le is pucoltam őket. A kerekek,kefék szabadon mozogtak, nem éreztem eltérést a hajtásban.
Gondolom nem maradhat el a szétszerelése.
De ha valakinek lenne ötlete a hibakóddal kapcsolatban, vagy konkrét leírása, esetleg szervíz doksija azt nagyon szépen megköszönném.
Üdvözlettel.
Üdv!
Mint azt a címben említettem, nem záródik az ajtó. A gépet táphibával javította valaki, sikertelenül. A táp megjavult, viszont az ajtó nem záródik, illetve ha a panelt erősebb ütés éri bezárja. A reléket átnéztem szakadást nem találok, viszont valaki a trutyival együtt lekaparta az "NTC 1" jelű alkatrészt. A procira megy a diódahíd alatt volt. Gondolom azt figyelte. A hiánya összefügghet e az ajtó hibával? Gondolok arra, hogy kevesebb feszültség megy a relére, és ütés rázkódás alkalmával behúz. A kapcsolót átkötve a gép működik. Köszönöm a figyelmet !
Sziasztok!
Adott egy 4 éves WD90J6A10AW/LE mosó-szárítógép.
A szárító részével már egy éve baj van, ezt már nem is használjuk. (Szervizzel nézettem meg, tisztítás, hőbiztik, stb.., a végeredmény a panelcsere javaslat lett.)
Nagyjából 2 hónapja kezdte el az alábbi videón látható hibajelenséget. A jelenség mosás közben, mindegyik programnál előfordul és teljesen véletlenszerű, egyenlőre nem tudtam analógiát felfedezni benne.
https://app.box.com/s/0nyp6kx3bkmvr8ketsqe1w2ns71dc0yp
Már egyszer szétszedtem, nem láttam komolyabb problémát. Ma nekiállok megint szétszedni és átnézni a vezérlőt, esetleg átforrasztani, de kérlek, ha van valakinek tapasztalata hasonló hibajelenséggel, az ossza meg velem.
A gép rendszeresen tisztítva van.
Előre is köszönöm!
Üdv.:
mikol