Sziasztok!
Samsung WF8604NGV mosógép alig fűt. Minden működik rendesen, csak pár perc után lekapcsol a fűtés akármilyen programra teszem. Fűtőszál jó, nem test zárlatos. NTC jónak tűnik, 10 fokban kb 20 Kohm, és csökken a kéz melegére. Relét kibányásztam a "trutyiból, de jónak tűnik. Elektronikán nem látok elváltozást.
Van esetleg valami teszt mód ezeknél a gépeknél amiből kiderülne mi okozza a hibát?
Köszönöm előre is a segítségeket.
Üdv.: G.
Megoldás:
Az NTC volt a hunyó hiába tűnt jónak.
Üdv.: G.
Jó estét! Kérdésem mindössze annyi, mennyire allergiásak eme szerkentyűk a kondi értékére. Azaz, mi történik ha nagyobbat, netán kisebbet teszek belé? Konkrétan: 1 mikró volt a cuccban. Nomármost vagy fogom magam nomeg a pénztárcám és valamely boltban veszek egyet, vagy egy költséghatékonyabb megoldást választok, és beleteszem az itthon található 0.92, vagy 1.05 mikrós kondit. És ha már ezt választanám, akkor a kisebbre, netán a nagyobbra szavaznak a tisztelt hozzáértők? Köszönöm az eddigi válaszokat, egyetértek velük, de továbbra sem tudom, MIÉRT VANNAK ILY' HÜLYE ÉRTÉKEK, azaz mire ez a fene nagy precizitás.Lásd, a szokásos öt helyett többnyire három százalékos tűrés.
Tisztelt Szakik!
Szeretnék tanácsot kérni. Sajnos megszakadt a SAMSUNG RL36-NEBS típusú hűtőmben a leolvasztó fűtőszál. Service Manual szerint DA96-00024B ASSY-VAP 240V, 310W való bele. De ilyenre hazai forrást sajnos nem találtam. Viszont kapható itthon a DA47-00139 240V 280W ami az internetes képek alapján ugyanúgy néz ki, ugyanannyi ív van benne, mint abban ami meghibásodott. Tudom hogy a teljesítményük nem azonos. De szeretném megkérdezni hogy ezek a fűtőszálak mennyire csereszabatosak, fizikai mérteik mennyire térnek el egymástól?
Ahogy nézem itt is is hasonló kialakítású a leolvasztó:
https://adoc.pub/samsung-rl33sbsw-nofrost-htgep-javitasa.html
Üdv Mindenki!
A minap szól a gyerek, hogy a pattogatott kuki nem pattog.
Ehhj mondom, a magnetron nem megy. Szétszedve a nagyfesz bizti kampec. A magnetron fűtéscsatlakozóin a test felé 50Ω-ot mérek, tehát a magnetron zárlatos. A kondi és a diófa tökéletes.
A magnetron típusa OM75S(10)-d10.
Van-e valakinek elfekvőben vagy tippje, hogy honnan lehetne beszerezni?
Köszi