Sziasztok a fenti TV-vel szenvedek.
A hiba "beállásának körülményei":
-menet közben elkezdett 5-6 másodpercenként elmenni, visszajönni a kép.
-Ha sötétebb volt a megjelenítendő kép, akkor visszajött, de ahogy egy világosabb jelenet jött, megint betiltott.
-Kikapcs, bekapcs után végleg csak a hang jött.
Szétszedtem:
-Tápon 126V-ot mértem
-Beletekertem a sortrafóba, hopp kép beugrott, csak óriási sormérettel
-service menübe be, G2-t kalibráltam.
-Sajnos horizontális állításra a menüből nem történik semmi.
-Fellelhető "párna-torzítás"-is a nagy sorméret mellett.
E/W problémára gyanakszom, de nincs óriási jártasságom a tv javításban, így nem tudom ki lehet-e iktatni "csak úgy" az E/W-t. Pl fet-ről gate vezérlést elvenni, esetleg direkt földre kötni? Mert akkor kiderülne hogy tényleg azzal van a bibi?
Ha tudnátok kicsi útbaigazítást adni, esetleg pozíció számokkal is szolgálni, hogy mit érdemes próbálgatni?
Köszönettel: Soma
Sziasztok.
A cimbeli tévén nincs háttér világítás (kép van) csak egy pillanatra villan fel bekapcsoláskor.Ha van valakinek az inverter részéről rajza légyszi küldje el. Kondenzátorokat kicseréltem az inverterben és a tápban plusz átforrasztottam de nem változott.Az egyik táp a szitázáson 13 V mérve 16V lehet, hogy sok egy kicsit. Majd még másik csővel kipróbálom. Ha nem lesz jó akkor valószínű invertertrafó lesz a gondja. Ha javított valaki ilyen tévét megírhatná, hogy mi volt rossz benne.Köszi.
Sziasztok!
Ma kaptam meg hozzá a T-con modult, csak beépítés után derült ki, hogy bekapcsolás után sincs kép a tvén, de a háttér az megy. Rámérve a panelra a 12V megvan és a 3,3V is megvan, de a 24 és a 30V-os feszültség nincs meg, mintha benne sem lenne a tvében. A main boardon melegszik a proci, aminek a száma BN94-11891X, ez miat sem mehet a t-con része?
Tisztelt kolegák,
a munkaasztalomon hever a témában megnevezett TV. Egy impulzus szerű árramkimaradás után elnémúlt. Kép ok, de hang nincsen egyik bemetröl sem. A hangkimenő IC az NTP-7412, amelynek a bemeneti csatolókondikon megvan a hangjel méghozzá a beállítás függvényében. A kimeneti munkapontok megvannak és ennek megfelelően a táp is rajta jó. Ez számomra azt jelenti, hogy a némító (MUTE) valami miatt be van kapcsolva és nem enged a latbol. Nem segített rajta semmi reset, a 24c64 eeprom tartalmát is másikkal helyetesítettem, de az sem változtatott a helyzeten. Az alaplap jelzése:
BN94-05731U
A kérésem az volna, hogy ha valakinek megvan ennek az NTP-7412 IC-nek a bekötése, lábkiosztása, nem játszik szerepet, hogy melyik alkalmazásban, vagy ha megvan az említett alaplap kapcsolási rajza (training manuál az van de olyan amiben megvan konkrét a kapcsolási rajz, nincs vagy nem találtam rá). Az NTP-7000 kapcsolását megtaláltam és ott is konkrét MUTE pin-je van és analóg bemenetek mint az NTP7412-nek, de amig az előzőnek 48-pin-je van addig a 7000-nek 56. Abban reménykedek, ha leakasztom a MUTE-t beindul a hang.
Elöre is köszönöm.
Üdvözletem