Sziasztok !
Táp hibáját a kondik cseréjével elhárítottam , bár a 820uF helyett 1000uF-o raktam be. Működik is , de...Bemeneti jel nélkül a képernyőn meg is jelenik a kis képernyőkímélős ablakocska , hogy keresi a bemenetein felváltva a jelet , de ahogy rádugom a gépet az ablakocska eltűnik viszont a kép nem jelenik meg. A tápból kijön a 13,5 V. Main panelen is jók a tovább osztott tápfeszültségek. Pm25LV010 a gyanús ? Segítségeteket előre is kösz.
A hiba a következő volt. Egyik nap még működött, másik nap már be sem kapcsolt. Szétszedést követően az összes kondi púpos volt ill. ki voltak folyva. Kondik cserélve, de továbbra sem működik. Az inverter trafóknál sípolás halható és vele egy ütemben ki-be kapcsol. Nagy az esélye, hogy a trafók is elszálltak.
A trafók száma. TM-21240-es, ebből lakik benne 2db. Ha valakinek lenne 2db írjon rám privit. Vagy ha van még ötlete, akkor szívesen fogadom.
Udv mindenkinek. Munkahaelyemen egyszerre 2, a cimben szereplo monitor kezdett figurazni, vagyis ossze-vissza ki-be kapcsolnak. Teszik ezt jellel es jel nelkul is. Van hogy masodpercenkent kapcsolgatnak, de akar 3 percet is mukodhetnek folyamatosan. A tapon a kondik rendben vannak, egy sem pupos. A gombok csatijat kihuzva folyamatosan megy, minden problema nelkul. Ezek szerint az ON/OFF gomb hibas, DE!! az AUTO gombot megnyomva is ki- illetva ha ujbol megnyomom bekapcsol, pont ugy mint az ON/OFF gombal. Ez mar anyira gyanus, hogy abban sem vagyok biztos, a gombokkal van a baj. Talalkozott mar valaki ilyen hibaval?
Sziasztok!
A fenti monitor működik , a menü bejön, de a bemenetre kapcsolt (akár HDMI, akár VGA) jel nem jelenik meg a kijelzőn. Bekapcsoláskor 'csekkeli' a bemeneteket, de nem talál jelet. A main board típusa BN97-05487a. Semmilyen égésnyom vagy más látható hibát nem találtam. Segítségeteket kérném, lehet e kapni valahol ilyen main boardot? A google nem talált hozzá hasonlót. Esetleg a javításra van e némi esély? Előre is köszi minden tanácsot!
A tapasztalt kollégák tanácsát megfogadva cseréltem az eepromot, firmware frissít, és örül!! Köszönet a tanácsokért!