fent nevezett monitort nem lehetett bekapcsolni,táphibás volt.
Táp javítása után a monitor minden funkciója működik kivéve hogy nem lehet a felbontást beállítani csak 1280x1024-re 1440x900 helyett. reseteltem  menüben de nem járt eredménnyel.
A szerviz leírásban szerepel még menü + enter együttes nyomása 5mp-ig de erre nem reagál a monitor.
Ha valakinek van ötlete mi okozhatja megköszönném.
Udvozlet, Urak (es Holgyek)!
Javitanek egy taphibas Samsung 710T monitort. Letoltottem par service manualt amit a kereses listazott. Mindenrol irnak, csak epp a tapegysegrol nem. Hivjak inverternek, SPMS-nek, IP Boardnak de semmi infot nem adnak rola vagy csak tul faradt vagyok hogy meglassam? :)  
Kulon manualban vannak a tapegysegek? Hogy lehet rakeresni a tapegyseg NYAK manualra?
Van valakinek rajza a tapegysegrol es lenne olyan jo, hogy megosztja velem?
Koszonom,
Aron
Üdv!
A készülék üzem közben áramszünetet kapott, azóta csak a LED villog az elmondás szerint, tehát zöldről visszavált készenlétre. Vettem egy zacskó kondit és viszem ami vihető, de sajnos innen a készülék kb 3000km-re van a kurd sivatagban. Nem vicc...:( Esetleg valakinek egy tuti tipp, mit pakoljak még be?
Sajna most 32 napra a tevék és a homok lesz a társaságom, úh meg is ragadom az alkalmat az elbúcsúzásra:)
Tisztelt kollégák!
A címben említett monitorral kapcsolatban kérném a segítségetek. 
Szükségem lenne a monitor tápegységének a rajzára vagy a teljes szervízkönyvre. A tápra ez van írva:IP-43135A. 
A hiba a következő amivel a monitort hozták hozzám: se kép se hang. A tápkábel szakadt volt. A tápban biztik jók elkók nem púposak diódák jók. Jó tápkábellel megvan a primer oldalon a 300V de a szekunderen semmi nincs. Segítségetek szeretném kérni hogy merre keressem a hibát. Ha volt valakinek ilyen hibája kérem ossza meg tapasztalatait!
Segítségetek köszönöm: Gábor