Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG SYNCMASTER 959NF AQ19NSCU

MONITOR - SERVICE MANUAL
Type: (TAR)
Size
7.8 MB
Page
---
Category
MONITOR
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    SAMSUNG SYNCMASTER AQ-19NSCU 959NF AQ19NSCU 959 NF AQ 19 NSCU
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant MONITOR forum topics:
Samsung 930BF fényerő gond
Üdv. a kollegáknak! Sziasztok! Küzdök egy Samsung SyncMaster 930BF LCD monitorral. A gond az, hogy nagyon kevés a fényerő még 100%-os fényerő és contraszt mellett is. Minden más paraméter kifogástalan. A táp oké, inverter oké, fénycsövek jók (a kijelzőt másik panellal vezérelve kifogástalan fény és kontraszt), saját inverterével hajtva (szétszedett kijelzővel) a csöveket szintén tökéletesen, vakítóan világít. A fényerő szab. oké, maximumon folyamatos a csövek meghajtása. Külső csövekkel is tökéletes. A MagicBright funkciók működnek, text állásban pld. alig látszik a kép. A custom állásban beállítható max. fény és kontraszt messze nem ad elég fényerőt, kontrasztot. Szerintem szoftveres hibára gyanakszom, a gyári beállításokon (pld. sub. contraszt) kellene állítani, de csak CRT-s SoftJig áll rendelkezésemre, az meg nem ismeri föl az LCD monitort. Keresem az LCD-khez való DDC Manager kapcsolási rajzát, a DDC EDID-et és az író-olvasó programot, ha megvan valakinek. (Doksi alapján: MTI-2031 DDC Manager JIG) A monitor mindössze 8500 órát üzemelt a szervíz adatok lekérdezése alapján. Ha valaki küzdött ilyen hibával és megosztja az ötlelet, kapcs. rajzot és JIG szoftvert, előre is megköszönöm. Üdv: -sándor-
Samsung 171T monitor DP502T táp IC helyettesítési gondok [MEGOLDVA]
Sziasztok! Szétszállt az 5 lábú DP502T IC mert felfujódott a 100uF/400V, nem lehet beszerezni, igy helyettesitenem kellett. Talaltam egy orosz oldalon FSDM07652RB-vel megoldást (ez 6 lábu). -kiiktatva a 2x270k -pin5 nem bebötve -1uF kidob és 75k beköt pluszra. -még 1 db 1N4148 (2. kép módositás-logikátlan) De nekem terheletlenül 5V helyett 4,65V van, a másik feszültség 12,6V. Bekapcsolva leesik 3,3V-ra a másik meg 6-7V ra, és pulzál is. Külön 5V-ot adtam, akkor mukodik a scaler LED is világít. Tehát csakis a tápegység hiba van. A 3. lábon 11-15Vig ugrál a táp IC táplálása. Cseréltem TL431-et, optokoplert, Sec. elkók ESR-re jók, primer 33uF-akat már valaki cserélte (22uF+10uF), mérve azok is jók. Trafó lábai nem szakadtak. 75k helyett 68k/2W-t tettem , de nem hiszem hogy az számit. Rajz nincs a SM-ban
Samsung T22B300EW monitor TV IC202 poz. alkatrész beazonosítás
Sziasztok

Egy tápegységhibás monitor tv javításánál megakadtam.
Előélet: Tápban az STR-W6051S zárlatos, mellette egy 220pF felrobbanása miatt.
Csere után táp elindul, 5V , 13V  megvan, de életjel semmi. A 14 polusú csati  PWR ON lábon (14) 3,5V körül, de nem változik stby/power on-ra sem.
Addig jutottam, hogy a main lapon az IC202 pozicióban lévő ic zárlatos . Mellette az eeprom S24CS02 sem kap tápot (kivettem , de az  jó.
Az IC 202 re ez van írva 1G 1W  sok mindent nem találtam róla.
tudnátok segíteni ez mi lehet ez a 3 lábú ?

Köszi
Üdv
Szabi
Samsung inverter
Sziasztok! Javítok egy Samsung 931BF monitort, ami a szokásos bekapcsolás után 1-2 másodperc azt elfeketedik a kijelező, hibát produkálja. A trafó szekunder oldalán egyik oldalán(trafó kiforrasztva)1k2 ohm másik oldala 0, szerintem ő lesz a hibás. Azt szeretném kérdezni,hogy az én trafomon első sor:TMS91429CT második sor:L 07TM42 B-t ír míg amit találtam a HQ Videonál:első sor:TMS91429CT második sor:M 09TM42A, ez a második sor számít valamit? Segítségeteket előre is köszönöm!
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce