Szevasztok
van itt ez a fentebb emlitett tv,elég későn hozták,mondom biztos táp halott,de azért bele nézek,hát nem az csak nagyon alacsonyak a feszek a B+32 VOLTa 12 volt helyett2,7 volt van,ellenállásokat átnéztem egyik sem szakadt,mi lehet a gubanc,ezeke a tápokra a megszaladás jellemző,levágtam a sortápot gondoltam beterhel,de nem,igaz a12 voltot nem bántottam,de nem hiszem hogy azon az ágon terhel ,de majd holnap megnézem,ha valakinek volt ehez hasonló hibája akkor meghalgatom hol keresgessek.
Üdvözletem,
a címben is említett TV készülék egyik napról a másikra nem kapcsolt be. Áramtalanítás után a helyzet változatlan. Tápot adva csak a piros standby led villog (távkapcsolót érzékeli), de se háttérvilágítás, se semmi nem hallható.
Némi kutakodás után rendeltem egy hozzávaló tápegység modult, a cserével sajnos nem oldódott meg a probléma. Hogy lehet azonosítani, hogy a T-CON panel, vagy a mainboard pukkant-el e benne, esetleg valami más ?
Válaszotokat előre is köszi,
Krisz
Sziasztok!
Egy felrobbant IC beazonositasaval kuszkodok! (Felrobbant es olvashatatlan a tipusszam)
Egy kapcsolasi rajzot vagy egy ugyanilyen MAIN boardrol informaciot szeretnek kapni.
A tanya adatbazisaba sajnos nem talaltam kapcsolasi rajzot. Csak szervizifokat.
A keresett alkatresz pozicioszama : IC1501
A main adatai:
BN41-01660
SK10BN9405268FD2U4BBI0356
Koszonettel!
Szilard.
Kedves Kollégák!
A tárgybéli masinának nincs hangja se analóg,se DVB-C,se DVB-T adás alatt.
Továbbá néma a scart és a HDMI is.A kép minden forrásból jó.
A bal oldali hangszóróból másodpercenként halk kattogás hallható.A jobb néma.
Hangerő szabályozható,ha fejhallgatót dugok bele a hangerő hangszóró ikonja átvált a fejhallgató szimbólumra.
Ez a része rendben van,szerintem.Fejhallgatóval tiszta hang van.Nem torz és a kattogás sem hallható.
Gyári visszaállítást csináltam,nem segített.Kezelőmenüben a hangszóró bekapcsolva.A hangrész NTP7412S.
Valakinek lenne ötlete,megköszönöm.
Üdv,kovi