Üdv Mesterek!
A fenti plazma y-board (LJ41-09423A) hibával érkezett néhány zárlatos alkatrésszel (3 igbt + 1 dióda).
A 4betűsnél van hozzá javító szett (3db Igbt, 2db dióda + 2db driver ic ) de, vajon "csak" ennyi vagy számíthatok egyéb problémákra is...(y-bufferon nem mértem zárlatot)
Köszönöm.
Üdv mindenkinek!
Keresek a fenti tv-hez inverter trafot. Szakadt az egyik tekercs.
Panel száma:BN44-00289B Trafo száma:LT-HV32 SC-909005CI.
Sininél van panel de elég drága.
Köszi.
Sziasztok!
Javításra került hozzám egy Samsung WS-32W66V típusú TV.Se kép se hang problémával.Halk,kattogó hangot lehetett hallani.Tápfeszültség nem volt mérhető,a sorvégfok(2sc5446) kiforrasztása után a táp elindult.Előtte kicseréltem a 160v 220 mikrós kondit mert fel van puffadva és fele a kapacitása.Egyébként az normális hogy sorvégfok nélkül itt 180v a feszültség?A többi feszültség érték normális.Valamint a kapcsolási rajz sincs meg és az R826 értékét nem tudom mert leégett az érték róla,17 ohm körülinek mértem,most 15 ohmossal pótoltam.A táp egyetlen elkó kondija(47mikró) is jó.A fő kérdésem az lenne ha kicserélem a sorvégfokot mennyi az esély hogy rendesen elindul,és hogy a rossz kondi miatt mehetett e ki?
Köszönöm az eseteleges segítségeket!
FLY001
Sziasztok!
Tunerhibával kaptam meg ezt az alig pár éves LCD-t, minden adó erősen hangyás volt analógon, dvbt jó volt.
BN40-00173A tuner cseréje után meg túl van vezérlődve egy csomó adó, kábelen nálunk össze-vissza jelszinttel jönnek az adók de azon kívül ez nem szokott gond lenni hogy egyik zajos kicsit-nagyon, a másik meg tisztább.
Most néhány adó szinte tökéletes de a többsége egymásra úszik és összetörik a képe, külső csillapítóval mindet ki lehet hozni teljesen jóra, csak ez nem megoldás hosszú távra.
AGC-t hol lehet ezen állítani mert a menüben az SVC/Tuner statusnál csak olyan van hogy DVB és ISDB-T, ezeknél is hiába állítok AGC-t nem reagál rá a kép.
Factory reset és ujrahangolás nem segített, a szervizmenü eredeti beállításait feljegyeztem azok most is azonosak, kinek van ötlete mert holnap jönnének érte.
Ui. közben szereztem egy másik tunert is, hiba maradt, DVBT jó, analóg túl van vezérlődve, mi lehet ez?