Üdv mindenkinek! Ennek a Samsung LCD-nek a kijelző alsó fele világosabb, élesen elhatárolódik a választó vonal, (vékony fehér csíkok láthatók) , nagyon kijelző hibának néz ki. Fura viszont hogy sötété képtartalomnál nem látszik csak világosnál. Szerintetek szóba jöhet cof hiba?
Udv kollegak!Segitsegeteket kernem fentemlitett geppel kapcsolatban.Y-sus hibaval erkezett,panel csere oldotta meg a problemat.Ket honap elteltevel a gep visszakerult,falraszerelt hangfal zuhanasa tokeletesre allitotta a displayt.Csere utan kep indul de sarga foltokkal,piros pontokkal.Masik gepbol Y bele es a kep jo.Mi okozhatja az y modulon ezt a jelenseget?
Elore koszonok minden faradozast.
Tisztelettel:Feri
Tisztelt Szakik!
Ha tudna valaki segíteni rajz kellene a tv -hez és tipp a hibára.
Az történik ,hogy nincs piros szín a képen így minden zöldes színben jelenik meg.
Viszont a txt-nél minden rendben, valamint a felíratok a menüből is színhelyesen jelennek meg-osd-(itt meg van a piros szín).
Mi lehet a hibás?
Egyrészt nem vagyok tv szerelő csak hason szakmabeli így ez irányú tapasztalatom igen kevés.
Megnéztem az alaplapon valóban S61B sasszi, és sikerült is a neten rajzot hozzá letöltenem, de ez mégsem ugyanaz.
Mert ebben nincs pip, sem plussz tuner és az alkatrészek száma sem stimmel nagyon sok helyen.
Bár sok mindenben egyezik, de mégsem ez.
Pl video ic sem ugyanaz ebben CXA2165Q VAN.
Egy biztos crt panelra menő színjelvezetékek kivétele (cserélgetése)alapján egyértelmű hogy a piros színjel hiányzik ami a crt panelra megy ,és a crt panel is tökéletes.
Rajzból kiderül az osd színjelnek külön bemenete van a video ic-n, ez is rendben van.
Tehát ebből logikusan következik az ic kimeneti része is hibátlan, egyébként méréssel sem találtam semmi hibát a kimeneti részen, különben txt, osd hogy lenne színhelyes?
Csak a fránya képjelekből hiányzik a piros.
Pip-ről rajz szerint egy kondin 100nf és egy ellenálláson megy jel az ic egyik lábára (bár nem stimmel a rajz teljesen nekem nincs pip tuner).
Sajnos ezt a részt nem tudom mérni, mert nincs csak hagyományos műszerem.
És nem is tudom mit kellene itt mérni.Ráadásul hozzá sem lehet férni az fbox panel hátoldalán van, és túl miniatűr minden még nagyítóval is alig látni (smd).Amit tudtam mérni minden ok.
Ebben kérnék segítséget.
Ez lehet video ic hiba vagy már ide sem jön jel a tunerből?
Hogyan lehet ezt egyértelműsíteni?
Esetleg komplett fbox panel beszerezhető-e, és ára kb. ?(használt , bontott , de működőképes kellene, gondolom új árán tv-t veszek másikat).
Típus .:NEGO FBOX T TOP
070209 C7 213479
Tisztelt Kollégák!
A minap futott bele egy szintén kolléga egy ilyen típusú LCD tv-be.
A TCON panelen égtek meg alkatrészek.
A javítás úgy folytatódott, hogy vett bontva LCD+Tcon-t egyben, ezt házasította az eredeti MainBoard-dal.
A végeredmény egy kb.:2cm-es csík a képtartalom helyett a display felső sávjában.
A cikkszámokról csak annyit, hogy az eredeti TCON cikkszám legvégén lévő B betű tér el és egy J van helyette.
Esetleg ez az eltérés okozhatta a fent említett (mű)hibát?!
Lehet ezen flash fríssítéssel segíteni?!
Köszönöm!
siposb