Üdv!
Mire hazaértem Irakból, lepakolták ezt a kütyüt. A szomszédé...
Próbalámpáról enyhe fény, aztán semmi, a LED nem megy elöl, semmi életjel. Szétszedve a sorában 2SC2499 minden lábra zárlat, kiszerelve jó, a helyén fütyül minden irányban. A rajz megvan, de találkozott ilyennel vki? Azé qva jó, hogy az asszonyról se mászol le, oszt már ilyennel zargatnak:/
Tipushiba? Valami ami egyébként megszokott csak nem futottam bele?
I have this TV equipped with the source BN44-00134A.Tv does not start, it is heard how the relay is continuously coupling and disconnecting. The stable voltage drop is STB = 6.5V, P-ON / OFF varies between 0.2-2.5V in normal operation = 2.6V) PFC between 360-385V (when going is 382V). All electrolytes, secondary-primary, have been changed, except the 220uF / 450V which is ok. In this state, if measure the voltage on the pins 1-2 to optocoupler PCS802, the relay stay connect and tv work normally . I have replaced the PCS802,801, the ICS 802 (KIA431), the QP803, the QS801, the QS802 checked. If I stop it(unplugged) and I restart the tv in a few minutes, it works normally, if I leave it a little longer, the defect returns. Any suggestion is welcome, I do not think it would be the problem with the mainboard. Thank you!
I attach the power supply+ inverter schematic model BN44-00134A
Sziasztok!
A fenti tv azzala hibával érkezett hogy nincs háttérfény. Driver feszültség jó, hát szét is kaptam. Viszont egyetlen rossz ledet sem találtam...
Jobban átnézve feltűnt hogy a táp csatlakozón a led fényerő PWM1 tő PWM4 lábakon nincs jel. Ezeket kikaptam a csatlakozóból, így már megy a háttérfény.
Háttér ki -be kapcsolást csinálja, csak a fényerőt tartja gyakorlatilag 0 szinten.
Viszont kép sincsen az lcd-n. Az LVDS kábelen szkóppal nézve normális jel van, persze csak azt látom hogy van. De hogy milyen tartalommal azt nem tudhatom. A t-con összes feszültsége rendben, kijelző jobb és bal oldal külön sem megy.
Main: BN41-01958b
Beléptem szervizmenübe kép nélkül, és sikerült factory resetet is csinálnom mert újraindult és játszotta az első indítás hosszú dallamát. Ez ugye a legfelső menüpont ezt nem nehéz megtalálni.
A kijelző típus váltást már nem tudom próbálgatni, mert nem tudom pontosan merre és mennyit kell lépnem hogy változtassak.
Az elektroda.pl -ről szedtem dumpot, és újraírtam a 24C256 és az SPI flash -t. Jobb sem lett de rosszabb sem. Ugyanúgy működik kép nélkül.
Hogyan tovább? Próbáljam megírni az EMMC -t is? Pinout van hozzá de dump nincs egyenlőre. Nem is találtam nyomát hogy valaki is újraírta volna ezt a típust.
Vagy trükközzek a szerviz menüvel? Régebben volt hogy elállítottam és nem volt kép valami samsungnál. Mondjuk gyanús hogy a háttérfény fényerejét is leveszi. Megy úgy gondolom ezek a beállítások a 24c256 vagy az spi -ben vannak - azt meg újraírtam.
Van valami ötletetek?
Megoldás: T-con BGA reflow -tól jó lett.
Üdv!
A fotón látható képet produkálja a fenti LCD. A menüt előhozva elkezd zöldülni. Tapasztaltabb kollégák biztos vágják mi okozhatja. Köszönöm!