Sziasztok!
A címben említett készülék nem indul.
Amint tápfesz alá kerül a standby led világít.
Bekapcsolásra megjelenik a SMART logo, majd eltünik és nincs más kép és a standby led 4-et villan.
A tápfeszeket mértem, rendben vannak.
A kikapcsoláson kívűl másra nem reagál.
A tanyán található dokuban érdemi információt a hibára én nem találtam.
Első körben azt szeretném megtudni milyen hibát jelenthet a 4 villanás.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Üdv,
KN
Helo mindenkinek kis segitség kéne adott a készülék s a képem látható a hiba is.
leginkább a kép alja beég a kép felsö részébe s vízszintes csík jelenik meg,s az alsó részem pár másodpercre ott marad a kép.
javitható valamien módon?
ha megnyomkodom a foliakábeleket ami a kijeltöt köti ösze a vezérlöpanelel akkor függöleges fekete csíkok jelennek meg ami ujabb nyomkodásal elünik.
volt ojan készülékem amin elvált a fólia a kijelzőtöl s ha ujal odanyomtam akkor eltünt a fekete csik.
valamien módon visza lehet vajon ragasztani vagy melegíteni ugy hogy müködjön?
bármijen ötlet?
Sziasztok.
Van nálam itt egy tárgyban jelzett LCD TV. A kép felső részén és jobb oldalán a kijelző teljes hosszában zavaró zöldes-kék 1 mm csík látható.A (fotón piros nyíllal jelölve ).Bekapcsolást követően(hidegen) és üzem melegen is jelentkezik a hiba. Én kijelzőhibára tippelek, de azért valaki erősítsen meg vagy cáfoljon, hogy megnyugodjon a lelkem.
Köszi.
Sziasztok
Van egy samsung 40A656-os nálam. Sip408A BN4400197A A táp indul, de nincs háttér.. Fel se villan... Kint napon látni, hogy a tv ok, van kép stb.. Látszólag minden ok... PCF is.. Minden jónak tűnik... De fel se villan... Szereztem egy másik tápot.. Persze nem ilyen, csak majdnem.. Az Bn4400199.. UGyan ez, csak az másik kijelzőhöz való. Az enyém 1500V, ez 2100.. Az se indul el alapból, de ha lehúzom a kiscsatit az "inverter felöl", akkor elindul 2-3 mp-re, De nem tudom átverni, hogy menjen.. Az LD-t felhúzom 12V-ra (lamp detect), de akkor is lekapcsol.. A FB-el nem tudom mit kellene csinálni.. 13ohmmal van lehúzva GND-re.. Nem tudok olyan értéket adni neki, hogy ne kapcsoljon ki.. A saját tápon kicseréltem a 2 db LM358-at, s a Jó panelról áttettem az inverter IC-jét (LX1692) és a 74ahc123-at.. De ugyan az, fel se villan.. Lehúzott csatival sem.. Fogalmam sincs, miért.. A Balancer (a kijelzőn lévő panel) panellel szokott gond lenni?? LD magas.. Az FB-n nem tudom minek kellene lennie..
KÖszi
Laci