Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

SAMSUNG UN58TU7000F UN65TU7000F UN70TU7000F UN75TU7000F UTU7000K CHASSIS UWL00 SERVICES MANUAL

TV - SERVICE MANUAL
Type: (PDF)
Size
14.4 MB
Page
198
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar samsung manual?
Advertisements
Document preview [1st page]
SAMSUNG UN58TU7000F UN65TU7000F UN70TU7000F UN75TU7000F UTU7000K CHASSIS UWL00 SERVICES MANUAL service manual (1st page)
Preview of SAMSUNG UN58TU7000F UN65TU7000F UN70TU7000F UN75TU7000F UTU7000K CHASSIS UWL00 SERVICES MANUAL [1st page]
Click on the link for free download!
Document preview [2nd page]
SAMSUNG UN58TU7000F UN65TU7000F UN70TU7000F UN75TU7000F UTU7000K CHASSIS UWL00 SERVICES MANUAL service manual (2nd page)
Preview of SAMSUNG UN58TU7000F UN65TU7000F UN70TU7000F UN75TU7000F UTU7000K CHASSIS UWL00 SERVICES MANUAL [2nd page]
Click on the link for free download!
Advertisements
Download free of charge (10 files / day):
Download is being processed. Please wait...
Download processing...
  • Also known:
    SAMSUNG UTU-7000K CHASSIS UWL-00 UTU7000K UWL00 UN 58 TU 7000 65 70 75 UTU UWL 00
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Samsung UE32F5500AW hattervilagitas problema
Sziasztok
Samsung UE32F5500AW LED TV.
Hattervilagitas nem volt, szetszedtem, meregettem a LED sorokat, feszultsegeket, stb.
Ennel a modellnel az osszes LED sorba van kotve (habar sok eres szalagkabel megy hozza) es barmelyik LED meghibasodasa a hattervilagitas kieseset eredmenyezi.
5 LED sor van benne, mindegyiken 9 LED.
Olvastam, hogy Neha a csatlakozok vacakolnak. Megtisztitottam, helyreraktam es tettem egy probat.
Ennel ha lehuzom az alaplap taplalasat, akkor folyamatosan felgyujtja a hatter vilagitast, igy teszteltem.
Mukodott, minden alkalommal. Kicsit meg is mozgattam, razogattam, de minden rendben.
Osszeraktam, kicsit bogarasztam a menut es ujra meghalt.
Gondoltam kontakthiba.
Rendeltem egy LED tesztert.
Nemreg megjott, ujra nekifutottam.
Szetszedve minden rendben, mindegyik LED  vilagit, illetve sorbakotve az osszes.
Nyilvan amikor nem mukodik, megvan a tap feszultseg, ezt mertem.
Szetszedve, a teszterrel furcsa jelenseget tapasztaltam. Az egyik LED keslelteve gyul ki. Igaz utana egyforman vilagit a tobbivel, es mindig kigyul, de lehet ez az oka?
Most szetszedve, a sajat tapjarol megint vilagit de nem akarom osszerakni, mert nincs megoldva.
Feltoltottem egy videot, itt latszik a LED kesese.
Nyilvan, ha lenne keznel egy LED sor, akkor cserelnem, de helyileg nem kapok, a Samsung kepviselet csak teljes szettet (5 darab) hoz, az mar nem eri meg.
A LED sor tipusa:
Sharp_FHD
Lumens D2GE-320SC1-R0

Kerlek adjatok tanacsot.
Minden jot,
Janos

 
Samsung UE43NU7092U TV nem indul, sw hiba?
Sziasztok!
A fenti gép 12V-os ágán 2 db 470uF/ 25V elkó púpos volt. A táp 7-11V között pulzált. Cseréje után stabilan beállt a 12,6V.
De! nem indul, nem tud bebootolni. Szakaszosan villogtatja a stby ledet. Szoftver hibára gondolok, alacsony/ ingadozó táp miatt sérülhetett a tartalom.
Találtam benne a BGA-s NANDon kívül egy 24C512 eepromot és egy 25Q80 FLASHt. A kijelzője CY-NN043HGNV6V.
Ezek tartalmát kicserélném hátha ...
Megköszönném ha valaki tudna küldeni tartalmat vagy forrást hozzá.
üdv, colore
Samsung PS51E450 plazma függ. csíkok!?
Üdv mindenkinek! A fent nevezett készüléken a kép jobb oldalán van két függöleges csíkozás kb. 6-8cm szélességben. Van-e valakinek ezzel kapcsolatban már valamilyen tapasztalata vagy ötlete, elfogadok minden ötletet,segítséget. Köszi!
SAMSUNG KS55 chassis nincs függőleges eltérítés stby led 4-et villan
Kedves tanya lakók! Adott egy Samsung KS55 100Hz sasszi dupla fókuszos sorkimenő és Philips A66 EAK csővel van párosítva és Samsung CZ 28D 83NSPXXEH kávában van be építve.Ezért nem írtam típusszámot,a készülék tulajdonosát jól ki faggattam állítása szerint, már hosszú évek óta használja ezt a Tv-t, eddig gond nélkül üzemelt.Az egyik fókusz vezeték ki van kötve bár voltak nem túl esztétikus megoldások a vezetékelésben de azt már ki javítottam.Nos a hiba okozója, a függőleges fokozatban LA7845 ic szét robbant rendeltem újat jól be pasztáztam csavart erősen meghúztam C302,C307, újakra cseréltem, találtam egy szét robbant diódat és egy zárlatosat is D401,D402,szakadt ellenállást R424,R425,függ ic táp ellátása -16,5 és +16,5 volt helyett 3,25 voltot mérek. Be kapcsolom 4-et villan pirosan a led,az 5-diknél folyamatosan pár másodpercig és újra indul a készülék,lemágnesező relé kattan és előlről kezdi csak egy vízszintes csík van középen,összehúzódva +16,5 voltról kap az E-W Ic táp feszt nagyon szívesen fogadom a haszon infókat!!!T:Zsolt
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce