Üdvözlet Mindenkinek!
A készülék SCART bemenetekről tökéletesen működik, antenna bemenetről teljesen süket.Automata, vagy kézi hangolásban szabályosan végighangolja a sávot, de nem talál semmit. PLUG&PLAY hangolás végén kiírja, hogy ellenőrizzem az antenna bemenetet. A tuneren megvan a 33V, és 5V. A furcsaság a hibában, hogy a készülék eddig csak SCART-ról működött,most akarták antennáról használni,így derült ki a hiba. A tuner típusa: TECC949FG40B(S)
Kérem a témában járatos kollégák segítségét.
Kellemes estét mindenkinek!
Terítékre került ez a készülék, talán többen találkoztak már ilyen jellegű hibával ennél a típusnál.Bekapcsolást követően háttérvilágítás van, hang is , kép viszont nincs.Nem kapcsol ki működik folyamatosan.A tápegységben találtam vagy 5 púpos kondit, cseréltem őket de ez nem hatotta meg, a rászitázott feszültség értékek megvannak a csatlakozókon.
Köszönöm a hozzászólásokat.
További szép estét.
Tónió
Sziasztok!
Letört a tunerről a koax vég.Vissza forrasztottam.A problémám hogy a test és a meleg pontja között rövidzár van.
Töltöttem le innen rajzot de nincs benne részletes kacsolási rajz.Hány ohmot kellene mérnem ott?
Elvileg 75 ohmos a csatolás.
Köszönöm!
Csiszár Csaba
Egy kedves ismerősöm fent említett TV-je nem kapcsol be.
Személyesen még nem sikerült ránéznem, tudom, hogy elég kevés információ ez.
Én tápegységre gondolok első sorban elkok kiszáradására, de ha esetleg valaki tud típushibáról, annak leírását megköszönném!