Üdv mindenkinek!
Új vagyok itt és azt sem tudom hogy szabad-e ez ügyben csak úgy egy új témat nyitnom, vagy valahol másutt kellene leírni a problémámat, szóval nézzétek el nekem.
Egy Samsung RL33-as hűtőnk van, de sajnos van vele valami bibi. Elkezd kattogni, morogni, majd ezt követően bedobja felül a villogást a ledeknél. A felhasználói kézikönyv szerint ez hiba, kapcsoljuk ki és szóljunk a szerelőnek. Igen ám, de leolvasztás után hónapokig hibátlanul üzemel. Már sajnos nem első alkalommal csinálja. Egy hirtelen ötlettől vezérelve körülnéztem a neten. Találtam itt egy remek leírást Kondor Attilától és nagyon megörültem, hogy ilyesmi lesz a baj nálam is:
Csakhogy nálam nem szakadt a leolvasztó fűtőbetét, hanem 200 ohm-os. Viszont a leírás alapján vele párhuzamosan lévő segédfűtés 6 Kohm. Jó ez így? Vajon mi lehet a baj? Tudnátok segíteni?
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Üdv!
Üldöznek a samsungok...Adott ez a SAMSUNG RL39TJCTS IGBT-s szupertakarékos szerkezet, soros elpárologtatóval, passzív hűtésrendszerrel. Fagyasztó lemegy -41 (!!) °C-ra, ekkor jut anyag a normáltérbe, ami lemegy 3 °C-ra. Mindeközben a kompreszor eszik 100- 110 W-ot.Ha eléri a hőmérsékletet, az IGBT visszaveszi a fordulatot, fogyasztás leesik 55- 60 W-ra, viszont nem áll meg. Ha a hőmérséklet emelkedik, gyorsít a kompresszor.
Elképzelhető, hogy ennek így kell működnie? Eddig még nem találkoztam ilyen szerkezettel, minden segítő hozzászólást örömmel vennék.
(IGBT- ből kijött az éltető füst, azt cseréltem, hibakód, rendellenesség nincs)
Köszönöm.
Sanyi
Sziasztok!
A címben szereplő gép paneljával küzdök. Nem kapcsol be. A CE1 ( 10uF 500V ) elkon stabilan mértem 312V DC feszültséget, valamint a CE4 ( 1000uF 25V ) elkon stabil 17V DC-t. A CE7 ( 47uF 50V ), CE6 ( 1000uF 25V ), CE2 ( 100uF 25V ), a CE4 melletti 1000uF 25V és a CE3 ( 100uF 25V ) elkokon ingadozó feszültséget mérek. A CE11 és CE12 ( 10uF 50V ) elkokon pedig egyáltalán nincs feszültség.
Amiket eddig cseréltem ( bontott alkatrészek, de működő panelbol ):
2QR2280Z táp ic, IC2 ( TL 431 sönt stabilizátor ic ), IC3 ( KIA 7605A ha jól olvastam le ), T1 transzformátor, valamint átmenetileg kiforrasztottam a CE4 melletti elkot ( 1000uF 25V ) és a mellette lévő D2 diódát. Sajnos ennek ellenére még mindig változatlan a hiba.
Találkozott-e már valaki közületek ilyen hibával ennél a típusú Samsung gépnél és javítható volt-e ez a hiba, vagy nem?
Csatolom az általam készített fotókat a panel alkatrész- és forrasztasi oldaláról, valamint a tulaj által készített adattábla fotót és a gép elejének a fotóját.
Előre is köszönöm mindenkinek, aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok
A feszültségek ugrálását a processzor hibája okozta, amit leforrasztva a panelrol, helyre álltak a táp feszek. Így ez a panel javíthatatlan. Részemről a topikot lezárom. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Üdv: Ladakolyok
Üdvözlet mindenkinek.
Fent említett Samsung mosógép áll szénkefe csere után, dE kis "dé" nagy "E" hibakóddal.
Az oldalról letöltöttem a hozzá tartozó SM-t, de ilyen kód nincs benne. Csak 1E, 3E és 4E.
SAMSUNG WF 0502 NUV
Valakinek van ötlete?