Üdvözlöm a kedves Fórumozókat!
Iránymutatást kérnék a csatolt képeken látható jelenség javíthatóságára.
A LED sorok eltérő fényereje okozza vagy a display gyártástechnológiai selejt?
Találkozott-e valaki ilyen jellegű hibával?
Hasonló jelenséget láttam Samsungokon, ahol mindig az alsó szélén és jobb oldalon lent volt látható a bevilágítás.
Segítségeteket előre is tisztelettel köszönöm.
Üdv: mayeri
Sziasztok!
Ma hozták ezt a förmedvényt ,inditásután 2mp mulva leáll a háttérvilágitás,de a kijelzöt megvilágitva továbbra is van kép.
Pupos kondit nem találtam,forrasztások épek.
Mi lehet a gond?
üdv:atis
Üdv. T. Kollégák!
Tárgybeli tv sorvégtranzisztor zárlatos volt. Különösebb okot nem találtam, hogy mitől keletkezett a hiba, de azért átforrasztottam az ilyenkor szokásos részt (pl. eltérítő stecker..) és beforrasztottam egy új tranzisztort. Kép hang ok, de a raszter jobbról balra el van tolódva, a jobb oldal domború, a bal oldal homorú, mint amikor a BOW koppanásig van állítva. Sortranzisztor igen melegszik.Szerviz menűben az E/W korrekció működik, H-shift is, ami mechanikus három állású kapcsoló. Egyedül a sorfázis nem szabályoz semmit, ami független az ew-től. A F-box megkapja a H-flyback impulzust, impulzuskondikat ellenőriztem illetve cseréltem a kritikusabb helyeken. Tápok jók, nincs brumm. Ha leválasztom az EW-t, akkor pillanatokon belül összemegy a kép (sorméret), majd tilt a gép. D410 cserélve, változás semmi. Néhány évvel ezelőtt volt ilyen hibás gép nálam és azt sikerült megjavítani, de nem emlékszem vissza, hogy mi volt a hiba oka. Arra emlékszem, hogy nem a CXA2165Q volt rossz. Tudnátok segíteni?
Köszönettel,
elbandi
Sziasztok!
Egyik ismerősöm futott bele a következő hibába. Adott ebből a készülékből két darab, egyik ezekkel a képen is látható csíkokkal - a másikon csak háttérfény van. A csíkosat elkönyveltük kijelzőhibának, másik viszont t-con hibának tűnt, mivel a t-conon lévő táp ic minden kimenetén 0V mérhető.
Át is tettük a t-cont a csíkosból, és lett is kép. Viszont a t-con táp ic-je nagyon forró. Kikapcsolás után másodjára már nem forró az ic, viszont a képen ugyanazok a zöld csíkok jelentek meg mint a másik tv-n.
Most akkor tönkretette a második kijelzőt is, vagy eleve a t-con hibája ez a zöld csíkozás?
Előre is Köszönöm!