Sziasztok.
Van a tárgyban megemlített nyomtató.
A probléma az volt hogy egy papír begyűrődés után kattogott elég hangosan a nyomtató.
Szétszedtem és arra a megállapításra jutottam, hogy az úgynevezett Fuser Assy-nél(itt van a melegítés) szorul az egyik henger.
Ezt működés közben ellenőrizni is tudtam,.
Erre létezik valami olajféleség, vagy cserélnem kell?
Maga a nyomtatás hibátlanul megy.
Esetleg honnan tudok hozzájutni?
A service manualját feltöltöttem az oldalra.
üdv
A fenti gépsárkányt eddig csippelve használták utángyártott kazettákkal. Sajnos nem figyeltek oda és hagyták hogy frissítse magát. Azóta nem fogad el se gyárit se mást. Vissza alakítottam de így is toner hibát jelez és nem nyomtat csak gombnyomásra tesztoldalt. Mit lehet tenni?
Laci
Sziasztok!
Van ez a címben említett fekete-fehér lézer nyomtatóm. Normál esetben az indítási folyamat úgy volt, hogy a nyomtató felpörgette magát hol hosszabb, hol rövidebb ideig, eközben a papír továbbító görgőket pörgetve. Ma is úgy indult ahogy szokott, de egyszer csak beakadhatott valami, mert éktelen zörgésbe fordult át a hangja, az a tipikus fogaskerék rágás hang... Gyors ki-be kapcsolás, most már csak a rágó hangot hajlandó csinálni. Nem nagyon értek a lézernyomtatókhoz, de a szervizleírásnak köszönhetően szétszedtem a gépet és hamar eljutottam a motor/meghajtó részhez.kiszedve a motort és a közvetlen hozzátartozó fogaskerekeket indításkor a motor felpörög, tehát az működik, ha jól látom a motor három részt hajt:
-papír beszívás
-papír továbbítás
-a toner hengerének pörgetése
Toner és papír tálca nélkül is kerreg a gép, tehát marad a papír továbbító részleg elakadása, amit alátámaszt az a tény, hogy ezt a fogaskereket (aminek a közepén megy át az izzó) nem tudom kézzel forgatni egyáltalán
Van-e valakinek konkrét tapasztalata ezzel a géppel? Természetesen minden egyéb építő jellegű tanácsot is szívesen fogadok.
ui.: a fogaskerekek amiket eddig láttam jó állapotúnak tűnnek, nincsenek elrágva.
Sziasztok !
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a fenti nyomtató a képen látható módon nyomtat, leszedtem a fedelét és levegővel kitisztítottam a port és a pöszmöszöket, de továbbra is így nyomtat, a toner eredeti samsung nem után gyártott. Hogyan lehet kiszűrni, hogy a nyomtató vagy a toner hibás. Előre is köszönöm a választ.
Üdv:
Tonya