sziasztok!
aiwa nsx-d 636 mcenter cd részének rajzát keresem.
köszönettel!
sion
Sziasztok!
Most vettem elő ezt az erősítömet, mert elopták a Technics-et. Egyik gondom az volt vele hogy nem szolt ha be volt nyomva a dc gomb, de kiengedve szólt. Megtaláltam hogy egy ZY140 ( ide most 15v ) zárlatos volt, és persze a ic is elment, de csere után mély, magas állítás is rendben van. De az egyik oldalam nagyon melegszik, ellenállásokat átmértem, kondik cserélve a végfokoknál. Az egyik kb 40-50 fok, a másik 80 fok körül lehet, miért van ekkora különbség? Mi lehet a gond, mert szólni meg rendesen szól.
Üdv.
Adott egy DENON PMA-500AE típusú erősítőm. Egy időben egyre gyakrabban produkálta azt a jelenséget hogy zenehallgatás közben egy relé kattant benne elment a hang majd pár másodperc múlva újra szólt. Azt gondoltam talán valami túlmelegedési probléma lehet, ezért mindent aminek hűtőbordája van újrapasztáztam. A hiba továbbra is jelen volt. Ezek után egyik bekapcsoláskor átlépett jelenlegi állapotába. Bekapcsolást követően csak csak kattognak benne a relék majd a piros led villog majd kikapcsol. Azt vettem észre hogy ezalatt a pár másodperc alatt amíg vészüzembe kerül az egy schottkey dióda rettentő forró lesz pillanatok alatt. Naívan arra gondoltam hogy ő lesz a hibás kicseréltem egy helyettesítésére alkalmasra de sajnos nem így lett. Ugyanazt csinálja mint előtte ugyanúgy melegszik. Mellette az ellentétes párja jég hideg marad. Amit még tapasztaltam hogyha lehúzom a betápcsatlakozót középen akkor akkor zöld fénnyel jelzi hogy minden ok. Biztosíték nem ment ki benne. Az eredeti dióda FMG22S típusú volt. Fotókon jelölve.
Alap villamos tudással és felszereléssel rendelkezek viszont nagyon szeretném magam megjavítani egy kis segítséggel.
Válaszokat előre is köszönöm.
Szevaztok
Egy barátom autó magnóját kellene megjavitanom,de nem lelek hozzásemmit.
A fedelén lévő irás lekopott,az eélején Mikro felirat van,az alaplapon JET-770,330 PM125 van.
Elég régi konstrukció,de ő ragaszkodik hozzá.
Az az igazság,hogy ha gondol egyet megyen,ha nem, tök süket,beálitott frekvenciákat mutatja,de váltáskor csak egy kattanás hallatszik.
Nem igen javitottam ilyen syintézeres rádiókat,nem nagyon szeretek egyáltalán rádiókat javitani,mert nincs hozzá megfelelő müszerezetségem,de azért hátha sikerül.