Sziasztok. A A fenti készüléken nincs kép (hang ok) a képcső panelon a 200v megvan 12v a TDA6101Q megvan,próbáltam csinálni egy képet róla. Hibás lenne TDA ic mind a három?
Sziasztok
Akadt egy kis bajom egy Silva Schneider LDT 82-100HD LCD TV-vel. SN32L50 ...
Első körben piros volt a képe... De a menüt nézve is lvds hibásnak tűnt.. Egy Sharp LK315T3LZ94 van benne.
A 9-es lábat felhúztam, így a menü már majdnem jó lett.. A piros maradt, de a képe szinte jó lett, csak a full fekete helyeket van piros kép.
Mi a fene lehet ez? Mivel az LVDS (normál-jeida) szerintem rosszul állt, úgy gondolom, hogy a service menüben kellene kutakodnom..
Tud valaki valami infót erről az általam ismeretlen TV-ről? A belseje, kialakítása olyan, mint némelyik Thomsoné..
Előlap levétele után a hátlapban marad a main, a táp..
A TV-ről rajz, szervíz menü belépés, esetleg pdf a kijelzőről jó lenne..
Köszi
Ilyen a képe:
http://micilacko.uw.hu/silva1.jpg
http://micilacko.uw.hu/silva2.jpg
http://micilacko.uw.hu/silva3.jpg
http://micilacko.uw.hu/silva4.jpg
http://micilacko.uw.hu/silva5.jpg
main:
http://micilacko.uw.hu/silva6.jpg
L
Máskor ne felejtsd el a http:// előtagot beírni a linkekhez. Kalex
Sziasztok!
Hozzámkerült ez a tv függ megvolt görbülve alul ,na és tda 8177 volt belerakva és egy elkó meg egy tömb kondi alulra ráheggesztve a panel forrasztási oldalán! Következö kérdésem lenne: Rendeltem tda 8177 et ujat,és azt irják hozzá,hogy schneider tv be nem jó ,csak bizonyos alkatrészek potlásával!! idézem:További információ""
TDA8177F Schneder készülékbe nem jó, illetve beépíthtő az alábbi módosítáassal: Az IC 3-as lábára érkező kb 60V-os ágat meg kell szakítani, és egy 50Hz-nél 100-Ohm 100Hz- es TV-nél 120-Ohm ot kell bekötni.A 3-as láb és a test között 33V-os Zénert és párhuzamosa n 47Uf-es elkót kell kötni.Így az IC tökéletesen működik. A 60V-helyett elegendő a 33V,és ezt tökéletesen elviseli. Info: Boruzs Gábor - Bitelektro ez az aswoból van idézve!!! ""
Nah igy is jártam el,és a zéner egyböl lemelegedett meg az elko is a panelról!! Megnéztem a tv rajzát és az is 8177 et irja hozzá,de eredetileg mi van ebben a tipusban,márha 8177 nem hozzá való!!??? Ezt szeretném tudni!!
A tv meg tök másként rakta rá egy szaki a dolgokat ö nem is rakott zénert be csak 2 kondit de tök máshová és kiszedte a 60 voltos átkötést!!
Üdv:Sparco
Tisztelt Mesterek!
Ajándékba kaptam egy Schneider Scinema TV-t. A pontos típust nem látom, mert a matrica elég kopttas, de TV9.3 sasszi (16:9 képarány, stereo). Rajz van itt a Tanyán is. Már belenyúlt valaki, ugyanis hiányzott a sorvég tranzisztor (S2055AF).
Ezt pótolva a tápok felállnak, hang van, távra reagál, de a sorvégfok nem megy. A trafó megkapja a 3. lábán +145V-ot. A video proc-ból kijön a 15625 kHz négyszögjel a Hout lábon. A rajz alapján követve láttam, hogy a sormeghajtó trafónál a BC618 darlingtont (Q303) is cserélték. BC327-re! :jajj: Gondolom ezt kellene elsősorban visszacserélnem, de mire? Ugyanis BC618-at sehol nem találok. Mivel lehetne helyettesíteni?
Még egy dolgot észrevettem: A sormeghajtó trafó (T301) 3-as lába a rajz szerint 4,7ohmos ellenálláson (R306) keresztül a +15V-ra van kötve. Ebben a gépben ez az ellenállás csak 2ohm-os. Ez lehet jó így, vagy szintén a "szaki" ügyeskedése? Ha cserélem, milyen teljesítményű ellenállat kell ide. Ami benne van, az szemre kb. 2W lehet (kb. 4mm átmérő és 10mm hossz). Ez indokolt és vajon jó így?
A végére még egy amatőr kérdés: A gépnek nem kéne letiltania, ha nincs sorvisszafutás jel?
Előre is köszönöm!
Üdv:
Gyula