Üdvözlet Mindenkinek!
A jelzett készülék /sasszi:17.1/ táphibával került hozzám.A BUZ91A zárlatos volt,a prímer és szekunder oldali elkókat átvizsgáltam, cseréltem,a táp nem állt fel,a TDA 16846 pulzál kb.2 Hz-el.A primer tápfesz. 310 V,OK. A szekunder köri terheléseket levéve ugyanaz marad a hiba..A TDA 11 lábán 1.5V mérhető, ami az adatlap szerint kevés. A tápláló 3 MOhm-ot felére csökkentve /a fesz. 2.6V-ra nő/, az IC terheletlenül elindul,rátéve 40 W-os izzót,működik, Usys=145V beáll,de terheléssel továbbra sem indul.Olyan, mint ha fogná valami,de minden terhelést levéve sem tud elindulni.A trafón nem mértem zárlatot,de a MOSFET által meghajtott tekercs ellenállása 0.15 Ohm, kicsit kevésnek tűnik.
A témában tapasztalt kollégák segítségét kérem.
irokéz
Tisztelt Fórumtársak, Kollégák!
A fenti készülék került azzal hozzám, hogy tulajdonosa szerint spontán felhangosodik - vagy lehalkul mikor mi a kedve. Így is álltam hozzá, de az vele a probléma, hogy nálam már be se indul. A tápegység megy (stand-by led világít) de nem reagál a távirányító jelére ill. ha előlapi gombokról próbálom indítani akkor egy pillanatra a táp nyöszörög egyet aztán visszaáll készenlétbe. Szétszedve a gépet, minden nagyon jónak tűnik. Felpuffadt elektrolit kondenzátort nem találtam, sőt végigmérve őket meglepően jó állapotban vannak. Tanyáról letöltött szervízrajz szerint végigmértem már szinte mindent de hibás alkatrészt nem találtam.
Itt a tanyán olvastam, hogy a bizonytalan működésért az is felelős lehet, hogyha a processzor tápellátása elégtelen. Lehetséges ebben az esetben is?
Még annyit, hogy a sorvégtranzisztort kiforrasztva és helyére 60W-s izzót kötve a tápegység már készenlétben is nyöszörög (vagy ciripel). Indításkor az egy pillanatra izzó halványan világít (ekkor 40V körüli feszültség mérhető rajta), de a tápegység ugyanúgy leáll aztán készenlétbe és 11 V-s feszültség mérhető itt.
Nagyon köszönök előre is minden ötletet!
Üdvözlettel: Zoltán.
Köszönök Minden segítséget! A problémát a C843-s pozícióban lévő 470mikroF/25V-s kondenzátor kiszáradása okozta. A cseréjét követően a készülék tökéletesen működik!
Udv. mindenkit . A fent emlitett keszulekneket egy sor vegfok tranyo megdefektesedesevel hoztak ,kicserelese utan egy rovid ido utan ismet tonkre ment a tranyo,le ellenoriztem a meghajto fokozatot es a colector aram kort is . Szkopal merve egy erdekes jelenseget vettem eszre : a meghajto resz keszenleti allapotba oszcilal es iljenkor melegszik is a tranyo , kicsereltem a korbe levo kondikat ,meghajto tranyot ,meg a driver trafot is ,a jelenseg ugyan az . Talalkozott valaki ennel a keszuleknel hasonlo hibaval?
Sziasztok!
Segítséget kérnék a fenti készülékhez.Egy 42m901 -es plazmához csatlakozik. Eladás után új helyén működött,de a beállítások után kikapcsolták és azóta nem kapcsol be a scinema box. 5-6 villogás a reakciója a bekapcs. kísérletre, plazma működik csak a signált hiányolja.Lehet, hogy intelmem ellenére gyerekzárba tették? Ha valakinek ven ötlete, kérem segítsen!
Előre is köszönöm : epityu