Jó reggelt .
Kérdeznék egy eme rádio javitásban jártasabb kollégát!
Hozzám került,saját felhasználásra ez a videoton szintézeres tunerje.
Akksi rossz benn,de ez még a kisebb gond.
Am tökéletesen müködik.
FM részen viszont nem müködik a sztereo kijelzés és a térerősség jelző sem.
Adót beállitja szól de ezek a funkciók nem müködnek.
Ha esetleg valaki javitott már ilyen jellegü hibával,kérem ossza meg velem tapasztalatait.
Köszönöm.
Sziasztok , egy ilyen bömbölőt hoztak :
https://www.lg.com/hu/audio/lg-OK55
semmi élet jel benne , a táp panelon két különálló kapcsolóüzemű táp , a kisebb (trafó) lenne a készenléti és 12V működik , és a második jel , meg erősítő panelón is mérek 12V, 5V , 3,3V , de semi életjel nincs benne , és nem lehet bekapcsolni . A másik tápot egy optón keresztül a main kapcsolná és azt még nem teszteltem , de feltételezem , hogy az jó . Main hiba (EBR85801115) a megérzésem , de sok mindent nem tudok vele kezdeni .
Kérdésem ki forgalmaz az országba alkatrészt (LG) , mert az ASWO (sini ) meglévő raktár készleten felül már csak rendelésre szállít rendelésre 1-2 hónapra .
Sziasztok!
Van nálam egy Pioneer VSX-321 5.1 erősítő. A HDMI nem működik, a forrás nem detektálja az eszközt, nincs hang.
Optikai bemenet működik, szól az erősítő.
Egy 3.3V-os stabilizátor, ami a kontrollert hajtotta csak 2V körül adott ki, ezt cseréltem, most 3.3V (IC207 NJM2831F33). A többi táp is jónak tűnik.
A kontroller I2C lábain 0V-ot mérek, kommunikációt nem látok. Ugyanígy gyanús, hogy a HDMI csatinál is 0V-ot látok az edid lábakon. Felhúzó táp megvan mindkét esetben.
Itt elakadtam.
Van esetleg valakinek tippje, hogyan tovább?
Köszi!
Fent nevezett készülékem önálló életre kélt.
Bekapcsolás után magától váltogatja a bemeneteket majd megáll.
Az lőlapon hol működikon hol nem a hangerő gomb, a bemenet váltó gomb és a multi kontroller a többi gomb jó, a távirányítóval viszont mindent lehet szabályozni.
Van valakinek valami ötletet mi okozhatja ezeket a hibákat."táp" "proci"
A mikró-kapcsolók átvezetését már le ellenőriztem azok jók.