Tisztelt uraim a fent nevezte készülékbe keresek helytesitő fettet ami benne volt K3662 4db van benne ki forrasztás után a DRAIN/csatorna/ és SORCE/forrás/ között 2db-ón 0.623 milliomod mértem a másik kettőm 97.8 kiloohmot azt szeretném kérdezni hogy milyen másik fettel tudnám helyettesíteni ami meg kapható itt nálunk is mert nem találtam ilyen értékű fettet.Előre is köszönöm a segítséget.
Sziasztok!
Áram alá helyezve a készüléket, készenléti led egyből kéken világít (indulna) de kép, illetve háttér világítás nincs. BL on vonalon semmi. Távra stb. reagál. Ha kihúzom és szerviz menüvel indítom, akkor minden rendben. Hangolható és minden funkció működik... egészen addig, míg ki nem kapcsolom. Bevallom, itt elfogytak még az ötleteim is. Tudna valaki tanácsot adni?
Köszönettel: Kiss Z. |
Sziasztok , áram alá helyezve , csak villog , menü gombra 1 rövid egy hosszú pislantás , Háttér hiba . Felül 1 led csík tesztéről nem világit . Mind a négy cserélve , összerakva , a táp csatlakozónál mind a négy 111V /150mA . Hiba maradt . A táp stbay 5 v kívül semmi feszt nem ad , a maniról Ps-on nincs és main lehúzva 1K ellenálláson +5-re kötve helyzet változatlan , pedig elvileg +13 , meg a Vc-on is ,de a fesz amiből készülné(VCC) meg van (az stbay trafóról jön ) , csak rengetek védelem tiltja ( itt mindenki mindekit figyel ) az optón keresztül , meg a pfc-nek elvileg indulni kellene , Ac-detect-re is adtam fesz , az sem hatotta meg ., Tápegység RUNTKA798WJQZ (DPS-183-1A) , lehet ez valahogy kényszer indítani mert a led hiba tuti fals . Ne zárom ki a main BGA hibát , de valahogy tisztába kellene lenni hogy a táp rendbe . Valami ötlet ?
Üdv mesterek. Kéréssel fordulok hozzátok. Tudnátok e segiteni a fent emlitett tv javitásban. A hiba az, hogy bekapcsolás után a leendő kép aljától kétharmad magasságban kb 2-3 cm szélességben fehér csikok jelenek meg amin látni valami modulációt 2mp után az is eltűnik és marad a hang (AV-ban).A háttérvilágitás működik egész idő alatt. Sikerült lefényképeznem a piros folt az ahogy az újjammal kitakarom a villanót. Azthittem egyszerű lesz a javitás, rendeltem bele szignálmodult (80Eur) de nemváltozott semmi, máshol a hiba vagy a kijelző vagy valami más.