Sziasztok.
Barátom tvjén elkezdett haldokolni a háttérfény.
Budapesten ki vállalja és mennyiért.
Köszönettel Laci
Sziasztok!
Először is annyi baja volt hogy halvány függőleges (kb. 2-3 cm széles) csíkok látszódtak a képen. Ezt szerettem volna kihozni belőle. Gondoltam valamelyik tápfeszültség nincs megszűrve rendesen. Kicseréltem a sormeghajtás (330 uF 10V) szűrőkondiját, cseréltem a sortáp kondiját, és a video táp elkóját is (mérve még ezek is jók voltak). De a hiba maradt, a tv még elindult. Mivel más rossz alkatrész nem találtam, szétszedtem a digilapot, és itt volt 2 470 uF 6.3V-os elkó ami kicsit ki volt száradva, és volt 3db 22 uF-os is amit cserélni kellett. Összerakva, a tv-t, a főkapcsoló bekapcsolás után a narancssárga led világít, a zöld meg 4-et villan majd szünet, és megint 4-et, ezt ismételgetve. Gondolom valamilyen hibakódot jelez. Egyelőre műhibát nem találtam. Kérdezném a tapasztaltabbakat, mit jelezhet a hibakód, merre kéne keresgélnem?
Köszönöm előre is!
A fenti készülék a hálózati feszültség megszűnését követően újra indításkor scan üzenet mellett egy kék százalékos csíkkal indul. A keresés 100% ig is eljut, de nem történik újra működés. A tápot ki-be kapcsolgatva, változó sikerrel, aztán egyszer csak bekapcsol, és működik a következő hálózati feszültség megszűnéséig.Mi lehet a hiba okozója?
Sziasztok!
Ma hoztam el a tulajtól hogy nem működteti a távirányító a tvét, igaz nem most romlott el, de rendeltek hozzá távirányítót is, de az sem viszi. A kezelő szervein mindent lehet kapcsolni, de távval semmit nem visz. Az infra vevőre mérve a tápja megvan a kimenetén változik a feszültség, a mainon ellenőriztem a csatlakozóit. Most lehet szoftver hiba, vagy valami más miatt nem komonikál a távval?