szevasztok: van ez a tv-m az alapon egy7cm-es égés az E-W modul körül,szerintem az égette ki csak eggyet nem tudok hogy a digibox sérült-e ,az alaplap F7240BMN5-ös ,s éppen ezért ha valakinek volna elfekvöben elfogadható áron ,vagy komplett, vagy csak az alap ,az irjon nagyon megköszöném szevasztok lali
Sziasztok!
A fenti készülék nem fog be semmit tuner-on keresztül, de AV-én jó, és még a kép tetején bemelegedés után csíkok jelennek meg, az elkókat kicseréltem az eltérítésben, mi lehet még a gond?
Sziasztok!
A címben említett tv-vel van egy lamp error-os hibám.
LED hátteres a tv, persze "okos" táppal, van a táppanelen egy cpld-s modul ami beszélget I2C-n a main-el.
A TV-t betudom kapcsolni vol- ch- lenyomva majd power on. Bekapcsol szépen, kép van is csak a háttér nem jön meg. Hiányzik a 140Vos LED táp, amit persze ez a CPLD engedélyez optón keresztül.
Szerintetek hogyan lehetne rávenni a CPLD-t ,hogy kapcsolja fel a BL_ON szignált? és engedélyezze a LED tápot?
Még arra tudok gondolni, hogy van egy hiba számláló ami ha betelik utána nem engedélyezi, a háttér bekapcsolását. (korábban már volt baj a tv-vel állítólag hol ment hol nem... ezért gondolom h a számláló nem 0) Ezt a számlálót service menüből lehetne is nullázni de a vol- + input + power-el nem tudom beindítani a tv-t így nem tudok belépni a szerviz menübe.
Általában van tápokon az háttér vezérlésénél egy dim és egy error láb, az error lábat ki húzkodja? a main vagy a táp? ki ad infót kinek? (egyébként ez az error vonal alacsony, és gyanítom hogy alacsony szintre aktív logika van benne)
Van valami ötletetek?
Szoftver frissítést nem tudok csinálni a legfrissebb szoftver van rajta. (azt mondja legalábbis a tv)
(Korrekt kapcsolási rajzot nem találtam csak hasonlót. a 32le600e-nak a szerviz doksijában van némi rajz de elég vázlatos, és néhol ellentmondásos, jel direkciókat tekintve. :) )
Előre is köszönöm az ötleteket.
Sziasztok!
A Hiba jelege hogy rövid üzem után a kép először teli fehéren világít egy pillanatra majd kis idő múlva zöld majd pirosan világit akár órákig is, hang van néha rendszertelenül beugrik a kép de vissza is megy pirosba.
-Eredeti hibája a háttérvílágitás kikapcsolgatott de ezt a inverter lefogócsavarjainak nem érintkezése okozta.
Előre is köszönöm a segítséget!