Sziasztok!
Sharp LC32LE700E TV (82 cm képátlóval) tápegység hiba miatt nem működik.
2500 Ft-ért alkatrésznek is elvihető tőlem Gárdonyból.
Sziasztok!
A fenti LCD tv-hez keresnék rajzot.
A készenléti tápja meghótt, mert villám vili meglátogatta.
Kívülről adva 5V-ot a készenlétnek sem indul, illetve zöldre vált, kis idő mulva vissza és kettőket villan a LED-je.
A main részen alig vannak feszek, jó lenne megnézni rajzon, hogy hol minek kellene lenni.
Az 5V nyilván átmegy, indul a nagytáp is, annak a feszei rendben vannak. Vélhetően a proci egy része is megy mert különben nem tudnám távval kapcsolni.
Előre is köszi:stomi
Sziasztok!
Ez a régi darab elég régen került hozzám, ezt is előszedtem, mondván ha csövet viszik had vigyék.
De azért érdekelne mi lehet vele.
Emlékeim szerint sorkimenős. Eme típus gyakran volt sorkimenőhibás? Feccöljek bele energiát egyáltalán?:)
Képek lent :)
Köszönöm!
Üdv:
Pityesz
Sziasztok.
Kaptam egy a tárgyban nevezett LCD TV-t javításra, azzal a hibajelenséggel, hogy nincsen rajta kép. Bekapcsolva, egy filmet elindítva pc kapcsolattal volt kép kb 1 órán keresztül, majd eltűnt a kijelzés. Nem láttam háttérvilágítást sem, de a készülék bekapcsolva volt (zöld led világított), illetve a PC is írta az aktív kapcsolatot. TV tápkábel kihúzás, majd visszadugás után ismét ment 1 órát a TV, majd megszűnt a kijelzés (nincs háttérvilágítás, és az OSD felirat sem látszik). Ugyanez a jelenség HDMI bemenet esetén is.
Még mielőtt szétszedném, inkább kérdezek, merre érdemes keresni/mérni? Első ránézésre valamilyen túlmelegedési probléma lehet. Szétszedve és úgy tesztelve jobban látható lenne, hogy csak a háttérvilágítás megy el, vagy a teljes kijelzés.
Minden segítő tanácsot szívesen veszek.
Előre is köszönöm!
Üdv, Gábor