Üdvözlet Mindenkinek!
Módosítom a bejegyzést, mert változott a hiba megfigyelt jelensége:
Van egy Sharp LC-32LE630E készülékem, amiben egy tárgybéli táppanel látja el a faladatát.
Ami a problémám, bekapcsoláskor csak az alsó LED világítássor villan fel, majd le is kapcsol az egész háttérvilágítás. Vannak - még nem tisztátott helyzetek -, amikor probléma nélkül indul minden, és órákon át kifogástalanul működik. De újra indításkor már az előbb leírt jelenséggel indul.
Letöltöttem a TV és a táp modul sevíz leírását, de számomra elég komplikált a tápegysége, és elvesztem benne.
Esetleg tudna valaki segíteni a hibakeresésben?!
Köszönettel előre is.
Sziasztok!
Fenti készülék ki-be kapcsolható, távirányítóval is, de kép nincs, se bootlogo, se osd. A LED háttér bekapcsolás után 2-3 másodperccel beindul, kikapcsoláskor leáll.
Tápban elkók ESR-e jók, a T-CON panelen a 12V, a 3.3V és az 1.8V megvan, zárlatos smd kondit nem találtam. Szerintetek merre érdemes folytatni?
The device is a sharp lc-40le540e and has the following defects: pressing the power key on the TVC lights blue LED on the front but there are no backlight, video and audio.
In practice, in addition to the LED it does not light another, could be a problem of the power adapter?
Thank you very much
Sziasztok!
Segítséget kérek ehhez az LCD tv hibához. A jelenség: kép és hang van, színek megvannak. A szépséghibája a készüléknek hogy minden tárgynak, alaknak zöldes árnya van. Ha a színeket teljesen 0-ra viszem, a fekete-fehér képben ugyanúgy megjelennek a zöldes kontúrok. A kontraszt és a fényerő csökkentésével eltűnik a zöldes árnyalat, csak a kép lesz akkor sötét... Mellékletben található pár kép a jelenségről