Sziasztok!
Fenti (saját) géppel gyűlt meg a bajom, centrifugálásnál belever az üst gumiba.
Használtan került hozzám, de pár éves gép, alig használt, szinte újszerű.
Szétszedés után rájöttem, hogy lóg a dob, szerintem a dobcsillag egyik csavarja fellazulhatott.
2 fix, míg a harmadik ág irányában kb. 5mm-t tudom billenteni a dobot.
Ha a helyére billentem, akkor az üsthöz képest középen áll, koncentrikus.
Hogyan lehet a dobot szétszedni? Olvastam itt több "megjavítva" esetet, de képet senki nem tett fel.
Ha valakinél van ilyen szétszedve, egy kép jól jönne a dobcsillagról, hogy lássam a felfogatás módját, hogy axiális, vagy radiális a dob peremére.
No meg hogy mekkora lyukkör átmérőn vannak a csavarok.
Arra gondoltam, hogy hátul egy alkalmas helyen vágnék egy szerelő nyílást, és ha minden jól meg, meghúzom a csavarokat, majd egy műanyag lappal teszek rá foltot.
Laci
Sziasztok, adott egy siemens mosogatógép, nem melegitette a vizet, elvolt égve a pompába lévő fütőszál. Csere után f06 hibakódot ir ki . Kérdés az, hogy hogyan lehet resetelni és hogy mit jelenthet ez a kód . Elötte nem volt ilyen problémája
Üdv, van egy kb 5 éves keveset használt siemens WT45W460BY szárítógép, ami egyre kevésbé szárít. Ez egy hőszivattyús kondenzációs és kondenzvíz is kevés képződik a gép meg kikapcsol, mintha kész lenne. Volt kint egy szerelő, aki szerint kevés a gáz benne és nem is érdemes tölteni, mert 1-2 hónap és újra elszivárog, csere alkatrész meg nincs. A párom volt vele, annyit mondott még neki, hogy a kompresszorba bejövő és kimenő cső nem elég meleg, illetve hideg. Meg valami szenzort még ellenőrzött előtte, de az okés volt. Szétszedtem én is és a meleg csövet bőven meg lehet fogni, kb 35 fokos, a hideg pedig 8-10. Töltő csonk sajtolással van lezárva. Siemens szerint sem lehet tölteni és cserélni sem. Leállni meg gondolom a gyenge hűtés miatt kevés kondenzáció miatt áll le, mert azt hiszi, kész van. Ha sok a ruha benne, akkor újraindul, mert a nedvesség érzékelője érzékeli, hogy vizes a ruha, de ugye akkor se szárítja meg. Van valakinek ötlete? Mert amúgy elég újszerű, igen bosszantó és drága lenne kidobni.
Szép estét! Nincs több kérdésem, mint amit a címben írtam. KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI HOZZÁSZÓLÁSOKAT, DE: Kissé nagyképű leszek, de a banális hibákat MZperX nem teszi fel kérdésként. Az viszont tény, hogy túl szűkszavú voltam, ezért bocs'! Tehát: A FELSŐ LYUKBÓL ALIG JÖN A VÍZ, AZAZ HA VAN EME IZÉBEN "LAPÁTVÁLTÓ" AKKOR BIZONYÁRA AZ NEM VÁLT. Vajh' miért? És még valami: van a mellékelt képeken egy cucc. Csak úgy benne volt a gépben, nem bírok rájönni hova való. Help!
A képek:
http://imgur.com/rMtBR,IEIvu#0
http://imgur.com/rMtBR,IEIvu#1
u.i.: hogy lehet itt képet (vagy bármit) csatolni az üzenethez?! :)