Sziasztok!
A képeken szereplő elektronikát hozták hozzám javításra.A srác elkavarta a képeket,amiket készített a panel bekötéséről,és elhozta hozzám a komplett a sütőt,hogy szenvedjek vele én.Hát én ezen a ponton adtam fel,ugyanis semmi infót nem találok a neten róla.Ha lenne valamelyikőtöknél egy ilyen sütő javítás alatt,vagy esetleg használatban és lefotóznátok nekem a panel bekötését,az nagyon megköszönném.Tudom ,nem sok esély van rá,de Ti vagytok a végső remény,hogy ez a sütő még valaha működőképes lesz.
Köszönöm előre is a fáradozásaitokat.
Üdv:András.
Szerk,: Varga Janónak köszönhetően sikerült kapcsolási rajból a csatlakozók helyeit megtalálni.
Köszönöm Janó!
Sziasztok !
Mosógépszerelőtől vásárolta az ügyfél vidéken .
Mielött a kollégám kimegy a címre .
Jó lenne tudni hogy a Siemens melyik tipusa ?
Semmiféle azonosító cimke,felirat,nincs a mosógépen.
Milyen tipus ?
Sziasztok!
Egy jó barátoméké a gép, megkért járjak utána a problémának. Konkrétan az a gond, hogy a gép még a mosási fázisban beereszti a gépbe az öblítőt, így az öblítési fázisban már öblítő nélkül megy. Nézte háztartásigép szerelő, szerinte szoftveres probléma és panelcserét javasolt.
Esetleg futott már bele valaki hasonló problémába?
Üdv.: nils
Tiszelt kollégák!
A napokban hozzámkerült egy Siemens Siwamat XL 1142 típusú mosógép.
Semmi problémája sincs azon kivül,hogy előreugrik a programokban pl 1:55 percről 1:25 percre..
A hosszú mosás programban pl fél órát hátra ,de érdekességképpen a rövidmosás programban pedig 1-2percet előre.Kb fél éve volt szénkefe cserélve rajta a tulaj elmondása szerint.Nagyon kefeporos volt a belseje,azt kifúvattam.
A vezérlőn semmi különös jelenség nem látható,mérésre minden jónak tűnik.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?? :idea:
Időközben megoldódott a gond...Gyanakodtam Én mindenre,de mellette ülve kiderül nem fűti fel teljesen a vizet mikor 90fokos programra van állítva és időközönként ki be kapcsol a fűtésrelé.
Kibontva a vezérlést,kirepedt a relé 12V.os lába.A gép ezek szerint azért ugrott vissza a programban mert nem tudta felfűteni a vizet és így próbált némi időt nyerni..