Sziasztok!
Adott ez a régi mosógépünk, az ajtó nyitásakor mosási szinten tele volt vizzel. Ez még mechanikus programkapcsolós.
Végig normálisan lefut a program, mosás után ürit, centrifugál, majd párat még forgat a dobon, ismét megpörgeti a centrifugát, majd vizet ereszt be, mintha tovább mosni akarna. Párat még fordul a dob és vége a programnak. A programkapcsoló is jó pozicióban van, visszafelé nem is lehet tekerni, hogy estleg sérült volna valami a belsejében.
Először arra gondoltam, hogy rossz a szivattyú, kapásból cseréltem, a fentiek ez után derültek ki...
Lövésem sincs, hogy mi lehet, a MÉH telepen kívül.
Valakinek ötlete, tapasztalata?
Köszi.
Laci
Üdv mindenki.
Nevezett "Rozi" háztartási alkalmazott a munka végeztével nem kapcsolta ki az ürítő szivattyút. Fél éjszaka ment, mire észre vettem. Azóta minden üzemmódban a bekapcsolás után elindul az ürítés, és nem áll le. Hibakódot nem jelez, ledek nem világítanak.
Megköszönném a segítséget, hátha valaki már tapasztalta ezt a hibát, és tud megoldást.
Cserét csak az javasoljon, aki tudja fizetni, mert nekem nincs rá pénzem. A gép saját. Nemrég a főszivattyú volt hibás, de az most jó volt.
Sziasztok !
A fent nevezett mosógépnél a hiba a következő : " A hiba : p.l. vagy , 15 perces rövid programnál lemegy 12 percig , majd vissza ugrik 15 percre , és ez így ismétlődik. Vagy , p.l. lemegy 1 percre és ott elakad ! Öblítés , centri nélkül a meleg , koszos , vízben " lötyköl " " örökké ". Vagy p.l. ha külön centrire rakjuk , azt szépen megcsinálja . " - a kijáró szerelő elmondása szerint . Ennek a mosógépnek a javításához kérem a segítséget ! A véleményeket , előre is , nagyon szépen köszönöm . Üdv varga jano
http://kepfeltoltes.hu/151027/Siemens_el_lap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151027/Siemens_h_tlap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151027/Siemens_panel_el_lap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151027/Siemens_panel_h_tlap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151027/Siemens_cimke_panel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151027/Siemens_kezel_lap-el_lap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151027/Siemens_kezel_lap_h_tlap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/151027/Siemens_cimke_kezel_lap_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Üdvözletem a kollégáknak!
Egy Siemens mosógépnél az E21 hibakódot sehogy sem tudom törölni. A hagyományos módszerrel amivel az interneten találkozok, már próbáltam. Programkapcsolót 6 óra állásba fordítom, megnyomom a centrifuga szabályzó gombot és elforgatom a kapcsolót eggyel tovább majd elengedem a centrifuga gombot és 0 állásba tekerem a kapcsolót. Ezzel sehogy nem törlődik a hibakód. A szénkefe volt elkopva, kicseréltem. Tettem bele egy más tipusú mosógépnek ( constructának ) az epromját, azzal megy szépen. Viszont azzal a program végén nem nulláz le a kijelző. Az ajtót is nyitja a végén de nem is jelez hangjelzéssel hogy kész a mosás . Tehát azzal nem száz százalékos.
Csak az lenne a tökéletes megoldás ha az eredeti epromot vissza rakva ki tudnám törölni a hibakódot. Volna e valakinek ötlete hogyan? Ismertek e más törlési módot, eltérőet a szokványostól?
Egy megfelelő eprom tartalom is segítség lenne, de sajnos az nincs.
Ha van valakinek ilyen tipushoz tartalma azt szintén megköszönném.
Készülék tipusa: WM14K220
Köszönöm előre a segítséget!
Ferenc