Üdv!
Küzdök egy Siemens HE 48 E villanytűzhellyel.
Alaphiba az volt a villany csatlakozása, kötések meg voltak égve.
Ezt javították, de ennek ellenére a készülék hibakóddal ER 3( elektronika túlhevítődött) majd ER 2 (rossz hálózati csatlakozás) folyamatos lenyugtázhatatlan sípolás, hűtő ventillátor üzemelt folyamatosan.
Találtam még a gépbe egy megégett sarút a programválasztón is ezt cseréltem.
Ezt sikerült kiszednem belőle, az óra beállítása után abbahagyta,nem hozott tovább hibát.
Beállogatni is lehet, fűt, süt.
De.
A 3 kijelző villog folyamatosan, ez mutatja a beállításokat.
Villog kikapcsolt állapotban is,beállítás közben csak addig kéne neki villogni amíg be nem veszi a programot.
Kicseréltem a tápban az egyenirányító diódákat, 2200 mF kondikat, BTB 8 as triakot. 16 ra
Sajnos mást nem kaptam 10 nF kondit 275 V osakat 2 kéne de nem kaptam.
Mérve alig vannak érték alatt.
Csak ez a kijelző villog a többi nem,
Igazából, hibát nem látok,ki nem bontottam, még mert eléggé össze van szerelve.
Kontakt hibára tippelek, de koránt sem biztos.
Ha valaki már futott ilyennel össze, ossza meg mi a bánat nyűgje van, lehet?
Köszönöm.
elwo
Üdv. mindenkinek . A képen látható keskeny mosogatógép és a benne lévő átfolyásmérő beazonosításában kérek segítséget mert nem találok semmilyen címkét a gépen .
Esetleg ha már valaki látott ilyen átfolyás mérőt megmondaná , hogy mér mert nem látok benne mozgó alkatrészt és nem értem , hogy mi szaggatja a reed csövet . Ugyanis ha belenézek van benne valamilyen lapát , de meg nem mozdul és úgy látom a víz is síkban a lapátokkal megy a gépbe , vagy talán volt benne valamilyen mozgó is ami hiányzik ?
Üdvözlet
A kérdésem a következő
Adott egy a fent leirt tipusú, falra szerelhető átfolyós vizmelegitő. Három fázisú 15-18kW teljesitményű. Minden a mellékelt útmutató szerint lett bekötve, felszerelve, azonban nem indul be a melegités, azaz hideg viz folyik át rajta ,még az előirt 1 perces várakozási idő után sem. Van-e valakinek ötlete, mit rontottam el, mit nem kötöttem be helyesen ?
A User Manualban irnak valami reléről, meg kulcsról ( kódolásról ) , de nem értem egészen az mire való.
Minden ötletet szivesen látok
----------------------------------------
Mindent a felhasználói kézikönyv szerint végeztem, mégsem melegit ABBA MARADT
Sziasztok!
Hogyan kell kiszedni az üstházat ebből a gépből?
https://webimg.secondhandapp.com/w-i-mgl/5c6342b07f1886470454a7c9
Köszi