Sziasztok!
Adott a fent említett erősítő. 1979-1980 körüli gyártású, kívülről egészen jó állapotban van. Belül, ahogy nézem, még nem nyúlt bele előttem senki. Én eddig 2db nagy pufferkondit cseréltem a fő táprészben. Szépen szól a TAPE 1 és 2 bemenetekről, viszont ha rádióra kapcsolom, ott nem ad hangot. A hangerőt feltekerve mély alap-búgás hallatszik csak, ami elég brumm szerű. A frekvenciamérője valótlan értékeket mutat, ahogy tekerem a keresőjét, bár ez beállítható.
Itt a tanyán megtaláltam a service manualját a készüléknek, de sokkal előrébb nem jutottam vele.
Kiszáradt, vagy erősen kapacitás-vesztett elkóra gyanakszok.
Találkoztatok már ilyennel?
Update1:
Tápok rendben, FR201 és 202 cseréje után az IC201 feszültségei megvannak. A gond annyi, hogy a service manual szerinti feszültségek közül rendre az AM üzemhez tartozó értékek vannak jelen, hiába van a sávválasztó tekerő FM állásban. A képen a normál zárójelben lévők lennének az FM üzem értékei.
Előbbi tekerős kapcsoló nem direkt kapcsolja a feszültségeket, hanem PNP tranzisztorokkal, ezek között is találtam hibásat, zárlatosat. A rosszakat cseréltem. Tegnap pár másodpercre megjött a hang FM-en, de nem tudom mitől, visszahozni nem tudtam.
Sziasztok!
Egy SONY RX50-es hifinek a CD lejátszója "NO DISK" feliratot ír bármilyen lemezt is helyezek bele. 30 próbálkozásból egyszer beolvasott egy lemezt de azt is 1:00 perctől kezdte lejátszani nagyjából 2 másodpercig szólt a muszika majd ugrott 2:30-ra és újabb 2 másodperc zene majd újabb ugrás. Lejátszón a tálca szépen mozog ki és be is. Miután behúzta a lemezt minden esetben elkezdi pörgetni. Ezután a lejátyzó elkezdi a sávraállást is és a fókuszálást de mégse tudja beolvasni a lemezt. A motorok szépen mozognak egyik sem szorul. Valaki legyen szíves mondja el mit érdemes ilyenkor vizsgálni.
Üdv.: Norbi
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Üdvözlet Mindenkinek!
Egy TMR-RF850R típusú wireless fejhallgatóval bajlódok.Mindent jól csinál, csak kb. 5 perc után kikapcsol.A tápot egy pillanatra megszakítva ismét indul, de 5 perc után ismét leáll. Nem találok hozzá kapcsolási rajzot sehol. Kérem,ötlettel, vagy doksival, segítsetek.
irokéz
Sziasztok beruháztam egy ilyen cuccba, és ugy néz ki hogy be is csaptak vele. Szalagkábel hibásnak volt hirdetve. Megjött az uj szalagkábel, kicseréltem, de semmi változás nem történt. Az előlap kinyilik, gombokra reagál, de egyik kijelző se működik. Valaki már gányolta szegényt mert az alaplapi csati egéggé csúnyán volt odaforrasztva, és pill ragasztó nyomokat is láttam rajta, mivel 18 pinesem nem volt és 5e ft ot nam adok érte ezért egy 20pines csatit raktam a helyére, de nem változott semmi :(. Ismeri valaki ezt a tipust? Merre induljak?
Előre is köszi.