Üdvözlök mindenkit!
Nemrég hozzám került a fent nevezett erősítő. Pár perc működés után lekapcsolta a hangszórókat.A koppanásgátló reléjét megmozgatva a hiba megszűnik, viszont a relé mellett lévő tranzisztorok igen csak felforrósodnak.
A fő problémám, hogy csak akkor ad ki hangot, ha analóg jelbemenetet választok. Ilyenkor csak az első két hangszórót engedélyezi, ha bekapcsolom a Pro Logic-ot, hogy minden hangszóró szóljon, akkor némaság van.Minden hangzásmódnál némaság van. Az EQ és az extra Bass pedig csak ezekben a módokban lehetne használni.
Digitális jelforrásról érkező jellel nem tudom letesztelni, mert nincs semmim ami optikai vagy koaxiális kimenettel rendelkezne.
Olyan mintha meghalt volna a DAC része.
Minden működik, csak épp a digitális része nem.
Milyen meghibásodás szokott előfordulni a DAC-nál?
Mit és hol keresgéljek?
Amikor átkapcsolom pro-logicba nem hallok semmi relé kattanást a készülékben.Visszakapcsolva analógra szintén nem hallok kattanást, viszont akkor szólnak az elülső hangszórók.(Bár nem tudom ,hogy egyáltalán kellene-e hallanom relé kattanást)
Köszönöm!
Üdvözlet Mindenkinek.
A CD lejátszó hibás KSM-213 D lézer fejét lecseréltem bontott KSM-213 B fejre.A lejátszás elindul, de akadozik, másodpercekre kihagy.
A készüléket bármelyik irányban elbillentve megszűnik a hiba.Átmozgattam az összes kábelt, vezetéket, NYÁK lemezt, semmire nem érzékeny, de vízszintes helyzetben nem hajlandó rendesen működni. Leemeltem a dobozról a CD egységet, és óvatosan forgattam a levegőben, vízszintesen jött a hiba, előre,hátra, oldalra billenve hibátlanul működik. A lézer fejre gyanakszom. Tapasztalt valaki hasonló hibát?
Sziasztok Kollégák!
A címben megnevezett autós rádió vég nélkül "demózik" , azaz az óra kijelzés után látszólag bekapcsol és
a kijelzőn végigfuttatja a lehetséges megjeleníthető szövegeket és mindez újra és újra.
Csak az "off" gombra reagál. A manuáljában leírtak szerint nem lehet kikapcsolni a 'demo' módot!
A reset sem segít.
Ahogy olvasgattam, egyes fejegységeket bizonyos billentyű kombinációval lehet szórabírni. S ezt?
Köszönök előre is minden építőjellegű hozzászólást!
Tamás
Kedves Tanya Lakók!
Szeretném megosztani egy sikeres javítás tapasztalatait.
Előzmény: https://elektrotanya.com/content/sony-mds-je530-nem-mindent-jatszik-le-mds-jb980-nem-lehet-bekapcsolni
Történet leegyszerűsítve: A készülékben szíjcsere kísérlete történt, mely után nem lehetett bekapcsolni többet. A készülék standby-ba kerül áram alá helyezés után, és itt vége, nem reagál semmire.
Próbáltam megtalálni, hogy a vezérlés egyáltalán működik-e. Az ellenőrizhető paraméterek (órajel, adatvonal, tápfeszültségek) mind rendben voltak. Kivéve, hogy a processzor bekapcsolja a fő tápot, annak ellenére, hogy kifelé standby-ban van továbbra is. A vizsgálat azt mutatta, hogy a processzor adja ki a táp bekapcsolására a parancsot, miközben mindent sötéten tart, kivéve a standby LED-t.
Találtam egy külföldi fórumot, ahol ugyanilyen jelenséggel küzdenek többen is, hasonlóan szíjcsere után: http://forums.sonyinsider.com/topic/30186-sony-mds-jb980-stuck-on-standby-mode/
Átböngészve arra jutottam, hogy vagy tönkre megy a meghajtóban lévő elektronika sztatikus kisülés következtében, vagy szalagkábel hiba lép fel. Ha ilyenkor nem tud kommunikálni a processzor a meghajtóban lévő DSP-vel, zavart működés lép fel.
A meghajtót rendbe tettem mechanikailag, beállítottam a szétállítódott betöltő mechanizmust.
A szalagkábelek viszont tönkre mentek. Amúgy is eléggé oxidosnak tűnt néhány szegmens, de sajnos az előző műveletek során jó pár fel is szakadt, visszahajlott.
Próbára kialakítottam bontott FFC kábelekből a szükséges szegmensszámú összeköttetést, és szerencsére a készülék tökéletes működést mutatott. A képeken ez az állapot látszik.
Következtetés: Okulva a külföldi fórumban lévő leírásokból és a saját tapasztalataimból, az FFC kábel nagyon sérülékeny ebben a sorozatban, és a meghajtó áramkörei is nagyon sérülékenyek. Valamint, a processzor és a DSP kapcsolatában beállt bármilyen zavar, sokszor értelmezhetetlen működést/hibaüzenetet okoz. Ezért tanácsos a szíjcserét elektromos megbontás nélkül elvégezni.
Ez leginkább úgy tehető meg, hogy a készülék előlapját kell lebontani, és így a betöltő mechanizmus már lebillenthető a meghajtóról, a szíj hozzáférhetővé válik. Ajánlott még az áramból való kihúzás után várni egy órát, és úgy megbontani a belső szalagkábeleket a meghajtó és a fő panel között, ESD védelemmel felszerelkezve.
Normál esetben, áram alá helyezéskor 2db relé kattanás hallatszik rövid időn belül. Egyszer bekapcsolja a fő tápot, majd hibamentes inicializálást követően kikapcsolja (2. kattanás).
Ha csak egy bekapcsolási kattanás van, akkor a processzor és a meghajtó nem kommunikál egymással. Jó esetben FFC kábel cseréjével megoldódik, de előfordulhat a meghajtó paneljának cseréje is.
2 db szalagkábel: 1: 1mm-es raszter, 20 cm hossz, azonos oldalon az érintkezés, 27 szegmens; 2: 1mm-es raszter, 7cm hossz, azonos oldalon az érintkezés, 23 szegmens
Remélem sikerült ezzel a leírással segíteni másnak is.
Gábor