Sziasztok,szép napot mindenkinek!
Címben említett erősitő csak stereo módban volt használva,bedobta a Protect-kiírást.Az összes végfok tr-t végigmértem,mind jó,a környezetükben lévő tranyók,ellenállatok is jók,a védelemért felelős körben a Q722,Q723,Q725 rendben van,az R736 nen melegszik,értéke jó. Nem egy szerelőbarát erősítő az biztos...Nem jutok tovább vele sajnos. Valaki ismeri közelebbről ezt a típust? A szokásos forrasztási hibákon is túl vagyok,volt benne bőven gyanús forrasztás. Köszi előre is!!
Sziasztok! Egy Sony HCD-RXD-9 HI-FI-vel szenvedek. Valamikor télen cseréltem STK-t benne, ami most májusban ismét elszállt (legalábbis az egyik fele.) Megrendeltem, kicseréltem, remekül működött, ráadásul én 4ohmos hangfallal próbáltam. Hazavitték,és már másnap szóltak, hogy az első bekapcsoláskor megint "protect". Persze, megint az STK, és mindkét fele. Megint megrendeltem, de mielőtt kicseréltem volna, betettem az előzőt, és az (az egyik fele) most is remekül működik. Bekértem a hangfalakat is, azok hibátlanok, a vezetékek is sértetlenek. Ami gyanús, és nem világos, a következő: A SM-ban a rajzon az szerepel, hogy a HV+ és - az +-50V, az LV+ és - pedig +-29V. A készülékben mindkét esetben +-50V-okat mérek. A +-29V ok egy graetz-ről, és a két elkóról jönnek, semmi más nincs a körben egészen az IC-ig. Ami szintén gyanús, az, hogy a HV tápokon két 71V-os elkó van (ez rendben is volna), de az LV tápokon 50V-os elkók vannak. Tudomásom szerint, ha ott is 50V-nak kellene lennie, akkor az elkóknak is nagyobb feszültségűeknek kellene lennie, kissé többnek, mint a mérhető, névleges feszültségnek. Az elkók jók! Tudja valaki, hogy mit kellene mérnem? Vagy mit nem vettem figyelembe? Arra még gondolni sem merek, hogy az IC-k hibásak, hiszen "bemérve, kipróbálva" adták el (:)) Köszönettel: Attila
Sziasztok!
Vettem egy Sony TC-FX210 magnót, ami szépen működik azt leszámítva, hogy a felvétel indításakor (szünet feloldásakor pontosabban) a bal oldalon -4, jobb oldalon -2 dB-ig folyamatosan világítani kezd a kivezérlésjelző. Mármint nem a zene hatására, hanem akkor is, ha még nem indult el a felvételi forrás, vagy letekerem a potmétert. Szalagtípustól függően ráadásul: a jobb oldal krómon már 0-ig, metálon +3-ig kitér! Így már egyáltalán nem is lehetne beállítani a helyes szintet..
Először azt hittem, valami gerjedés: javítottam már pár decket, amiben mechanikus átkapcsoló volt a felvételhez, és annak a kontakthibája produkált ilyen jelenséget (kimeneten hallható pattogással vagy sípolással egybekötve). De ebben nincs felvételi tolókapcsoló, elektronikusan vált üzemmódot. Sem a vonal kimeneten monitorozva, sem a fejhallgatóban nem jelenik meg semmi zaj a felvétel indításakor, sőt ha leszünetelve beállítom a kivezérlést (ekkor még normálisan jelez!), majd elindítom, egy kevés - gyanúsan fejkopásból eredő - magasveszteséget leszámítva tökéletes felvételt készít, semmi torzítás vagy gerjedés nincs!
Következő ötletem (a szalagtípus-függő szintből kiindulva): mi van, ha kijut az előmágnesező jel a kimenetre? Az nyilván nem hallható, mert nagyfrekvenciás, attól függetlenül az erősítőt még terheli, tehát nem túl egészséges jelenség. Viszont: kipróbáltam, hogy más deckek bemenetére rákötöttem ezt a Sony-t, és figyeltem a kijelzők együttfutását. Lejátszás közben szépen egymáshoz állítottam őket, de felvételkor már csak a Sony kijelzőjén ugrott meg a szint, a másikon nem történt semmi rendellenes. Aztán ütközésig feltekerve sem jeleztek semmit. És ez 3-4 készüléken ugyanúgy! Ezek után kicsit érthetetlen számomra, hogy a fejhallgató kimenetről meghajtott kivezérlésjelző hogyan tud hibázni...
A készüléket a napokban vásároltam, előélete ismeretlen. Hibásan vettem, hiányoztak róla a szíjak, amit persze már pótoltam. Megbontva látszólag nem volt még, nem hiányzik belőle semmi, és a fenti hibán kívül más rendellenességet nem vettem észre a működésében. A szervizkönyvet külföldi oldalról beszereztem, és feltöltöttem ide is.
Sziasztok!
Beleszaladtam egy ilyen készülékbe, ami nem talál adót.
A tuner tápfeszt meg kapja, a rajzabol kiindulva nem tudok ra jonni hogy mely lábakon kellene hangolnia illetve ha "seek" gombot megnyomom a végtelenségig keres, de nem talál semmilyen adót.
Az FM AGC 0.3volt es 1.0Volt közt mászkál szabálytalanul.
Kerlek beneteket ha valaki tud segítsen ki egy kicsit mert elakadtam.
Amikor hozzam került be se indult a készülék.
Át forrasztottam mert az egesz furatszerelt elemek ki voltak repedezve.
Minden mas funkció tokeletesen mukodik.
A rádió esetében a kimeneten feher zaj van.
UPDATE:
Kicsit utána néztem eme tuner kockának.
Nem lesz egyszerű dolog....
Köszönöm előre is!
Üdv Istvan78!