Sziasztok!
Először is szeretnék elnézést kérni azoktól, akik segíteni próbáltak egy másik témában.(Képcső,lehet-e még javítani) Sajnálom hogy elmaradt a pontosítás, és a kiegészítés,de egy szomorú esemény miatt nem volt sem kedvem sem időm folytatni a témát.Még egyszer bocsi!
Most viszont ismét szeretnék tőletek segítséget kérni!
Egy Sony AT-DS70 típusú erősítőt hoztak hozzam hogy nézzem meg mert nem szól de a bemenetet jelzi.Valóban a gép bekapcsolásakor a kezelőlapi bemenet választó kapcsolók és a kijelző rendben működött, de egy árva brumm nem sok, de annyi sem jött ki a végfokból.A nyákot kiemelve láttam a táp pufferek fel vannak lazulva.Újra forrasztottam majd ismét beindítottam.A védelmi relé meghúzott (előtte az sem ment)de a bemenet választó már nem működik. Ha megnyomom bármelyik gombot a kontroll LED világít majd elhalványodik , de nem marad úgy. a bemenetek szintén halottak.Semmit nem zártam rövidre ,vagy szakítottam meg,csak a kondikat forrasztottam vissza.A végfokot (STK 4152II) kiszedtem de nem változott semmi.A bemenet választó IC (LC7818) tápjai rendben vannak.Rajz és egyéb dokumentáció híján ennyi ami tudok róla.
Ha valakinek van valami ötlete szívesen fogadom.
Üdv belfi
Üdvözlöm a kollégákat!
A fent említett zene lejátszóhoz keresek kijelzőt. Kerestem mindenütt a neten, de nem találtam.
A készülék a lányomé, aki beleejtette egy edénybe amelynek az alján egy újjnyi víz volt. Gyorsan kivette és száradni tette, de mivel én nem voltam mellette (ő Gibraltáron dolgozik), úgy kb. 4-5 nap mulva bekapcsolta. A készülék ment és most is müködik, csak a kijelző fehér, ritkán be-be kapcsol. Hazahozta, kibontottam és alig találtam bene víznyomokat, csak a kijelző csatija körül látszott valami. E müvelet után reseteltem és bakapcsolt a kijelző, ment úgy néhány napig. Most ismét fehéren indul és ha többször resetelem egy pillanatra beugrik a kijelző, maj megint fehér lesz. A zene meg a rádió müködnek. Pc-hez csatlakoztattam és frissítettem a firmware-t de semmi új a nap alatt, úgyanúgy megy. Ezért szeretném kicserélni a kijelzőt, ha találok valahol és jó áron.
Ha valaki tudna segíteni egy beszerzési forrással nagyon megköszönném.
B. Zsolt
Sziasztok
Van egy Sony cd játszó aminek sajnos nem lelni a rajzát sehol és a 591-es abszolut más belvilágú. Sajnos nem forgatja a lemezt a motor meg jó. a lézer próbálkozik. a motort egy LA6520 ic hajtja. Tud valaki ajánlani egy másik típust amiben szintén ez az ic dolgozik, hogy megnézhessem a vezérlés módját. Az ic adatlapja már megvan.
Köszönöm Laci
Sziasztok!
Címbéli autórádió a keleti normán működik FM-en, 76-90MHz-is. Az alaplapon több kiépíthető típus is szerepel:
XR-C7350X, C5600X, C5604X, C5500, C5300X, C5305c, 4950X, 4954X.
Ebben a készülékben TUX-020 tuner van, de megnéztem a többi, nyugati normásét, és ugyanez a tuner van benne. Opciós ellenállásokat nem találtam benne, processzorok megegyezőek, de valahogy biztosan lehet konfigurálni. Ha jól tudom, a tunerban is van egy EEPROM.
Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek?
Üdv: Jácint