SONY STR DE 698 tipusú erősitőn nem lehet BEMENETET választani. Nem reagál egyik kiválasztógombra sem. Próbáltam RESET-elni az interneten megadott módon , de sajnos ugyanaz a helyzet, visszaáll a tiltott állapotba. Vajon elektromechanikai hibája lehet. esetleg valami védelem kapcsolja mindig vissza. Van valakinek valami ötlete ?
Sziasztok!
Segítség kellene egy DAT magno fejdob levételéhez, nem merek neki állni, mert ilyet még nem szervizeltem, vagy ha valakinek lenne ehhez a tipus családhoz akár törött, vagy jó állapotban lévő , érdekelne. A gond az vele, hogy a forgófej trafó kivezetése leszakadt, de miért, hogy hogyan szakadt le, azt nam tudom. Igaz,sokat volt szétszedve, mert az ebay--on rendelt 3D fogaskerekek lefogazódtak. Senki ne rendeljen ehhez a tipushoz, mert nyomatékot nem tudja átvinni..A mechanika rendben van, mert a pesti mester Úr 4000Ftért nagyon jól megcsinálta.
A fejdob cserékkel tisztában vagyok, van minden eszközöm, de ez más.
Gondoltam, hogy megmelegítem, vagy leszedem a külső mágnest és alatta vannak a csavarok, vagy a kis résen keresztül rá forrasztok egy vékonyhuzalt, mert ha leveszem, akkor hozzá férhető a forgó tekercs állórésze.
Kszítettem képeket, sok ember sokat lát mondás szokott segíteni.
Köszönöm, hogy foglalkoztokm a témámmal.
László
Sziasztok!
Üdv. mindenkinek!
A tárgyban szereplő (legkisebb SONY) hangprojektor kiválóan működik, de a kezelése, használata terén célszerű volna véltoztatni.
Nevezetesen számomra nem elég felhasználó barát, hogy a TV indítása után minden esetben külön kell bekapcsolni a távszabályzóval a pjorektort és a hangerőt "ráadni", mivel nulláról indul.
Sem a bekapcsolást, sem a hangerőt (jelen esetben pld. a maximumot) nem tárolja el, így a rendszer használatához min. 2, esetenként 3 távszabályzó kell (TV, STB, Hangpjorektor).
Kényelmesebb lenne, ha pld. "áram alá helyezve" mindig elindulna és a beállított vagy a max. hangerőn "szólna" is.
Ha kb. 20 percig nem kap vezérlést, kikapcsol, de onnan sem indul el automatikusan.
Megoldható-e vagy hardveresen, de inkább - gondolom - szoftveresen ezeken módosítani?
A panelján több smd IC található hűtőbordával leragasztva (köztük 1 nagyobb - gondolom processzor), szervízkönyv, rajz természetesen nem elérhető sehol sem.
Valakinek tapasztalata, ötlete?
Üdv: Sándor
Sziasztok!
A címben említett Deck-el szenvedek épp itthon.
Úgy került hozzám, hogy a MECHANIKA szét volt esve + valami állat befújta valamivel amitől
szó szerint összeragadt sz egész!
Egyszer elsikerült indítanom rendesen volt kimenet + működtek a kijelzők is.
Kimostam újrakentem mindent + pótoltam a hiányosságokat, most már a mechanika olyan mint új korában! :)
De össze szerelés közben véletlenül odacsíptem a kasznihoz egy vezetéket!
Zárlat lett belőle!!!!! :(
A mellékelt képen megjelöltem pirossal. (zárlat.jpg)
Szóval a Q901 emitterét sikerült a kasznihoz becsípnem.
Volt egy ellenállás ami úgy igazából csak biztosítékként játszott szerepet, azt kicseréltem.
Az az ellenállás a rajzon nem szerepel, mert ki van takarva! Q901 collector-on van.
Pozíciója: R908.
+ Még egy dolog!
C128 (C228) és R136 (R236) közös pontjáig mérhető a jel.
R136 (R236) után már csak 0V. Tovább nem megy a jel!
Most már működik a csévlő csonkokat hajtó motor + van háttér világítás a kijelzőknél.
De nincs kimenet az RCA-kon!
IC101 és IC201 (CX174-2) pin9 (output) van kimenet!
Igaz csak multiméterem van, de ki tudom mérni. (kimenet.jpg)
Azért írtam átlagot, mert ingadozó. De ez a zene végett van.
Az IC301 az nem uPC4557 hanem JRC NJM4560D dual op-amp.
Lehet, hogy ez halt meg és visszahat a kimenetekre?
A tápfeszek mindenhol megvannak!
Szerintetek mi lehet még ami befolyásolhat?