Sziasztok.
Családi VHS digitalizáláshoz többek tanácsára vettünk egy állítólag alig használt 6 fejes sony-t, aztán nincs is vele nagy baj némi fejpucolás után, egy két szalagnál ugrik néha néha a függőleges szinkron, van amit szépen lejátszik de csak fekete-fehérben, van amit meg hibátlanul lenyom. Van otthon egy szintén hat fejes samsung valami, ez meg alul csikozza a képet, mintha a szalagpálya nem volna rendben. Kínomban előszedtem a régi Fishereket, ott meg szíj és idlerproblémák vannak. Úgyhogy egyenlőre van négy videom amit nem tudok használni amire megvettem. Mindenfél tanácsot megköszönök, nekem ez a vhs technológia mindig is bonyolult volt.
üdv
András
Update: Sajnos a videomagnó német piacra készült, így csak a PAL rendszerű felvételeket ismeri. A házi vhs kamerák szerencsére PAL-ban rögzítettek, így amire kell arra jó lesz a magnó (digitalizálni). Mindenkinek köszönöm a segítségét!
Üdv. mindenkinek!
Ha kell valakinek ez a távirányitó- üzemképes- szivesen adom.
Tisztelettel,
welding alt
Hello,
Someone has the Service Manual of this eraser rewind for Sony Video8
SONY BE-V8 WINDER ERASER
Üdv!
Van nálam egy Sony videó. Nem indul a tápja, a szokásos katt-katt-katt másodpercenként. Kicseréltem benne az összes elkót, az optót, a feszültség referenciát, kínomban már a tápIC-t is, mindhiába.
A rajz:
http://kepfeltoltes.hu/view/091112/sony_www.kepfeltoltes.hu_.gif
A pirossal jelölt helyeken leválasztottam az áramkört, hogy ne zavarjon be, a zöld alkatrészek cserélve. Műterhelés van a kimeneten. A bemeneten megvan az egyenirányított hálózati feszültség, a tápIC megkapja a névleges tápot (13V), a szekunder oldalon a kattogással szinkronban megjelenik a feszültség is arra a rövid időre, amíg egy impulzus lefut.
Ellenállásokat végigmértem, mindegyik névleges. A bemeneti áramkorlátozó értéke 0.33 ohm, ezt nem tudom ellenőrizni, a műszerem nem ennyire pontosm, de az értéke kisebb mint 1 ohm, úgyhogy jónak feltételezem.
Tudtok segíteni? Mit nézzek még ezen a szutykon?
DM