Sziasztok!
Elakadtam ezzel a KDL-32S2010 tv-vel. Néhány másodpercre bekapcsol, aztán 9-es hibakódot villog a piros led.
Ha lehúzom a common acces panel csatlakozóit, akkor av és HDMI bemenetről rendesen működik csak kb percenként újraindul.
A badcaps.net oldalon azt írják hogy szoftverfrissítés után megjavul.
Sajnos memory stick kártya kell a frissítéshez, ezt már keresik az ismerőseim. Talán sikerül találni valami régi sony fényképezőben.
Viszont a frissítő fájlt nem tudom letölteni. A sony honlapján már nincs fent, a badcaps-on nem vagyok regisztrálva - és nem is sikerült bejutnom.
Ha valaki meg tudná szerezni nekem, sokat segítene a javításban.
Előre is köszönöm!
Joco
Üdv Mesterek!
Az öreg sony t-con panelján forrt az AS.
Cseréje után a sot23 tokozású D871 poz.számú dióda füstöl és "világít".Sajnos beazonosíthatatlan lett a kicsike.
Csekkoltam a beforrasztást, műhiba kizárva.
Ha valaki tudná a fenti alkatrész nevét az már nagy segítség lenne.
Köszönöm.
Visszakövettem a nyákon , hogy a TPS65161 ic állítja elő a VGL feszt.(...meg a VGH-t is).
Az ic adatlapján levő általános kapcsolás alapján kiderült, hogy nem jól forrasztottam be a zénereket. A Y4 kód alapján BZX84c15-nek vettem és a lap szélén aprócska tokbekötés alapján a közösanódúnak vettem...most kiderült, hogy - mint, általában - mégsem. Helyesen beforrasztva a diódákat meg is lett a -6,9v VGL ! :) és ezzel együtt a kép is !
Köszönöm a segítséget minden hozzászólónak.
Ps.: Hogy mitől égett szét az eredeti dióda...? ..fogalmam sincs...
Ja, és mivel a helyes smdkód WV4, így nem zener, hanem - a rajz szerint is - schottky dióda való oda (BAT54S).
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a fent említett Plazma monitorral kapcsolatban, hátha valaki találkozott ezzel a hibajelenséggel. Nemrégiben került hozzám ez a darab, persze már akkor mondták hogy nemüzemel, gondoltam azért nemfogom kidobni, mert feltételezhetően javítható a darab.
A következő hibajelenséget produkálja:
Közvetlen miután csatlakoztattam a kábelt, elkezd világítani a zöld led rajta. Ezután kb 10mp után elkezdi pörgetni a ventillátorokat benne, de csak éppen hogy felpörögnek utána megint leállnak..eltelik szintén 10mp, megint felpörgeti, ezt megcsinálja 5x, a hatodikra pörgeti őket folyamatosan de ezután semmi nem történik csak pörögnek még kinem húzom a tápkábelt. Sajnos hibakód nemjelenik meg a
standby-leden. A táp panelen megjelennek a feszültségek amelyek a Q panel felé mennek, azok folyamatosak maradnak egész idő alkalmával miután csatlakoztatva van a hálózatra a készülék, viszont ami a ysus panel felé haladna (5V, 65V, 170V), az megjelenik úgyszintén kb 1mp-re minden egyes alkalommal mielőtt felpörgetni a ventiket benne, és amikor a végn a ventik forognak folyamatosan akkor már nincs semmi.
És gondoltam mielőtt, elvinném szervízbe bevizsgáltatni jó summáért :) előtte megkérdem hátha valaki találkozott ezzel a problémával, és ha igen akkor megsikerült-e oldani.
Mellékelve csatoltam egy képet a tápról, hátha valamit segít valamit.
Üdv: Szilárd
Sziasztok!
Ebben a Sony TV-ben cseréltem led hátteret, ment is egy hétig, majd visszahozták, hogy megint nem jó.
A led driver áramkörben lett menetzárlatos a 220uH induktivitás. Majdnem kiforrasztotta magát, annyira melegedhetett.
Tettem bele egy másikat, egy régebbi Samsung alaplaról szedtem le egyet. Ezzel most megy, de full háttérfénynél (kiemelt) 75-80 fokos a tekercs, ha leveszem felére (normal), akkor 70-75 fokon megy.
Kérdésem, hogy jó lesz ez így? Vagy mi okozhatja a melegedést?
A ledsorokat a Sinitől rendeltem, vadi új mindegyik.
Köszönöm